Lifestyle,Wywiad

MOGUL COIN – rewolucyjny projekt 23-latka z Polski podbija rynek tokenów NFT

Redakcja Skrr.pl -
mogul coin
mogul coin
Lifestyle,Wywiad - - Dodane przez Redakcja Skrr.pl

MOGUL COIN – rewolucyjny projekt 23-latka z Polski podbija rynek tokenów NFT

Philipp Siemek – matematyczny umysł algorytmika, który powołanie odnalazł w świecie Blockchain. Polak od lat inicjuje projekty związane z Blockchainem, swoje doświadczenie zdobywając przede wszystkim za granicą. Opowiedział nam, jak z banku inwestycyjnego znalazł się w pozycji tworzącego swoją firmę wizjonera. MOGUL Coin, nowy projekt Philippa Siemka, ma pomóc streamerom zarabiać więcej na ich twórczości.

Z roku na rok pojawia się coraz więcej osób, które transmitują na żywo swoje rozgrywki z gier komputerowych. Rynek streamerów w Polsce i za granicą notuje niespodziewane wzrosty. Przewiduje się, że w 2021 roku przychody z niego przekroczą aż miliard dolarów. Interesują się nim nie tylko fani, którzy chętnie wspierają swoich ulubionych streamerów, ale także firmy, które chcą się u nich reklamować.

Skąd dwa „P” w twoim imieniu?
Urodziłem się w Austrii i tam spędziłem większość swojego dzieciństwa. Jednak to w Polsce zdobywałem swoją edukację od gimnazjum. To tu mam najwięcej znajomych i to właśnie tu zaczęła się moja przygoda z Blockchainem i światem kryptowalut.

Jak twoje zagraniczne doświadczenie wpłynęło na zdobywanie wiedzy w środowisku Blockchain?
Po liceum wyjechałem na studia matematyczne do Wielkiej Brytanii – University of Warwick. Bez wątpienia dostęp do światowej klasy profesorów i specjalistów nie tylko z sektora Blockchain, autorytetów światowej akademii, to niebywale inspirujące i motywujące doświadczenie. Myślę, że to właśnie przez kilka lat za granicą, również studiując przez rok w Australii, utwierdziłem się w przekonaniu, że kolejny projekt, który będę rozwijał musi być przede wszystkim projektem globalnym i bazować na tym, na czym znam się najlepiej, czyli kryptowalutach. W tym ostatnio popularnych tokenach NFT.

No dobrze, ale co to jest tak naprawdę token NFT? Czym różni się on od innych tokenów Blockchainowych?
Tokeny NFT różnią się od pozostałych przede wszystkim swoją unikalnością. Każdy token reprezentuje odmienną informację, np. o własności takiej, jak obraz lub jego część. Dlatego też tokeny NFT bardzo często wykorzystywane są w sektorze sztuki.

Dlaczego więc w MOGUL Coin chcecie pomóc akurat streamerom?
Wraz z zespołem doszliśmy do wniosku, że nowe technologie pozwalają o wiele lepiej monetyzować streamerom swoją twórczość. Model patronite czy patreon jest po prostu passe. W MOGUL Coin, dzięki zastosowaniu tokenów NFT każdy influencer będzie mógł stworzyć swoje własne „dzieło sztuki”. A następnie przekazać do niego pełnię praw autorskich członkowi swojej społeczności. Wyobraź sobie, że możesz kupić pełnię praw do fragmentu streamu twojego ulubionego influencera. Zamiast kupować limitowany dostęp do jego twórczości na patronite. 

Czy dobrze rozumiem, każdy streamer będzie de facto tworzył własne dzieło sztuki?
Dokładnie. Takie dzieło będzie w pełni unikatowe, sygnowane tokenem NFT, a historia transakcji z jego udziałem dostępna będzie w sieci Blockchain.

Jak działa MOGUL?
MOGUL to z jednej strony narzędzie ułatwiające markom dostęp i planowanie kampanii ze streamerami, z drugiej strony monetyzowanie przez streamerów swoich społeczności. Jesteśmy więc jedynym na rynku kompleksowym rozwiązaniem dla tej branży łączące możliwości monetyzacji i marketingu z technologią Blockchain oraz tokenami NFT.

Na jakim etapie jesteście?
Kilka dni temu wystartowaliśmy z naszym Airdropem, czyli w nomenklaturze Blockchainowej fazie, w której każdy może otrzymać swoje darmowe MOGUL Coiny. Wystarczy zapisać się na naszej stronie i otrzymać maila z instrukcją. Już niedługo startuje nasz pre-sale, czyli pierwsza sprzedaż tokenów dla zainteresowanych ich nabyciem.

Skąd w waszym zespole tak dużo międzynarodowych twarzy?
I tu wracamy do wartości studiów za granicą. Zespół MOGUL to najbystrzejsze w branży i środowisku osoby, które razem ze mną budują globalny projekt.

A jak polski rynek Blockchainowy ma się do tego międzynarodowego?
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak szybko da się rozwijać projekty w Polsce. Jestem pod wrażeniem, jak dynamicznie rośnie ekosystem startupowy i jak pozytywny odbiór wywołuje MOGUL. Działamy więc dalej.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle,YouTube
Co o Ekipie Friza mogą przeczytać Twoi rodzice?
fenomen ekipy

Dla młodszych fenomen Ekipy nie jest niczym nowym. Nie musimy ich śledzić i chcieć być na bieżąco – informacje o niej i tak do nas docierają. Sam schemat też nie jest dla nas czymś nowym, rozumiemy zarabianie w internecie, „dropy” i „merchandising”. Problem pojawia się, gdy fenomen Ekipy trzeba wytłumaczyć komuś, kto dotychczas nic o niej nie słyszał. „Dorośli tłumaczący dorosłym świat dzieci” powodują często całkiem zabawne sytuacje.

Lifestyle
Jego śmiech kojarzyli wszyscy. Kim był znany z memów „Meksykanin”?
Meksykanin

Rozpoznawał go praktycznie każdy internauta. Na pewno kojarzycie zabawne filmiki, w których opowiadał swoje historie z egzaminu na prawo jazdy albo śmiał się z obecnej sytuacji w kraju. Niestety, 28 kwietnia Juan Joya Borja (w Polsce znany przede wszystkim jako „Meksykanin”) zmarł. Kim był legendarny bohater memów?