Hip Hop,News

„My też będziemy do was strzelać” – GSP grozi Tuzzie! Grupa odpowiada kawałkiem?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

„My też będziemy do was strzelać” – GSP grozi Tuzzie! Grupa odpowiada kawałkiem?

Beefy są nieodłączną częścią rapu i towarzyszyły mu w zasadzie od samego początku. Mało tego, w Stanach nie ograniczano się do wulgarnych i ciętych linijek. Do gry wchodziły ostre narzędzia i broń palna, przez które życie zdecydowanie za wcześnie straciło kilku świetnych artystów. Całe szczęście akurat tego trendu polska scena od Amerykanów nie skopiowała. Choć to może się niedługo zmienić za sprawą Mobbyn i Tuzzy.

Co się stało, że w ruch poza zwrotkami i ewentualnie pięściami może pójść prawdziwa broń? Nakreślmy sytuację od początku. Kilka dni temu przed koncertem w Katowicach doszło do starcia Mobbyn z byłym członkiem ekipy, Oyche Donizem. Ten drugi miał nawet ucierpieć od ciosu maczetą w ramię, co z resztą udowodnił wrzucając zdjęcie na swojego Instagrama.

View this post on Instagram

WOW

A post shared by O Y C H E D O N I Z (@_oyche_doniz_) on

Mobbyn z kolei przedstawiło swoją wersję wydarzeń w specjalnym oświadczeniu, o którym pisaliśmy już wczoraj. Wydawać by się mogło, że sprawa na jakiś czas ucichnie, ale nieoczekiwanie swoje trzy grosze postanowił dorzucić Benito z Tuzzy, którego wylewny post artystów tylko rozśmieszył. Raper dodatkowo udostępnił tę wiadomość wraz ze swoim niezbyt przychylnym dla Mobbyn komentarzem.

Oczywiście na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Mobbyn szybko wrzuciło na Instastories filmik, w którym GSP w dosadnych i mocnych słowach atakuje rapera włoskiego pochodzenia. „Benito, słuchaj ku**a dzieciaku, ty byś ode mnie tak na pi**ę wyłapał, bym cię roz**bał bez najmniejszego problemu” – pewnym i lekko nonszalanckim tonem oświadcza członek Mobbyn. Na tym jednak nie poprzestaje. Dalej tłumaczy, że używanie „sprzętu” w bójkach wcale nie jest niehonorowe, bo Tupac też tak robił. Na koniec zostawia jednak najmocniejszy tekst. „My też będziemy do was strzelać, k**wy, jak się będziecie pruli” – grozi GSP.

Benito nie sprawił wrażenia kogoś, kto przejął się tymi pogróżkami. Na swoim Instagramie umieścił jeszcze zdjęcie okraszone emoji serduszka, na którym prześmiewczo pozdrawia GSP. Dziś wrzuca jeszcze filmik, na którym nie widzimy nic poza głośnikiem, z którego leci piosenka z wymownym wersem: „To, co o nas gadasz, bzdurą jest”. Słychać też stwierdzenie „vaffanculo”, które po włosku znaczy dokładnie „odpieprz się” (no dobra, eufemistycznie mówiąc).

Sprawa wygląda więc ciekawie i wciąż jest rozwojowa. Beef wisi w powietrzu, ale sądząc po nastawieniu Mobbyn, może nie skończyć się na dissach. GSP udowodnił z resztą atakiem na Oyche Doniza, że starć się nie boi. Może byłoby jednak lepiej, gdyby panowie wzorowali się na klasycznym już konflikcie w polskim rapie pomiędzy Lioreym a Nagłym Atakiem Spawacza. Tam raperzy rzucali nawet mocniejszymi tekstami, jak chociażby: „to szczytna idea, zabić takiego cwela”, ale na słowach, całe szczęście, poprzestali.

fot. kadr z klipu „BELMONDO X GSP – YEBAĆ”, YouTube.com/MOBBYN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mobbyn tłumaczy sytuację z Oyche Donizem! „Stoimy za wami bez względu na wszystko”

Choć nagranie wideo, które moglibyśmy zobaczyć, parę dni temu, nie pokazywało zbyt wiele, to spekulowano o poważniejszych konsekwencjach starcia ekipy Mobbyn z jej byłym członkiem - Oyche Donizem. Sam wspomniany dał kontynuację tej sytuacji na swoim Instagramie, na którym pojawiła się krótka relacja z zakładania gipsu na rękę. Oyche odgrażał się tam swojej byłej ekipie.

Felieton,Hip Hop
Brak ojca przyczyną walki z systemem? Jay-Z mocno o społeczeństwie

To oczywiste, że wielu raperów wychowywało się bez ojców. Nie dziwi więc fakt, że motyw ten od początku przewija się w hip-hopie. Mówi się też, że brak męskiego wzorca jest jedną z przyczyn, przez którą młodzi chłopcy trafiają na ulicę, gdzie wchodzą w przestępcze środowisko.