News

Myślała, że O.S.T.R. to coś między Lechem Rochem Pawlakiem a Jožinem z bažin – szokujące słowa Tytusa z Asfalt Records

Kajetan Szewczyk -
News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Myślała, że O.S.T.R. to coś między Lechem Rochem Pawlakiem a Jožinem z bažin – szokujące słowa Tytusa z Asfalt Records

Na czyim weselu Dizkret rapował kawałki Molesty? Czy to źle, że Łukasz Partyka nie kojarzy cytatów z hip-hopowych klasyków? Co we współczesnym rapie zostało z tradycyjnego hip-hopu i czy dalej można stawać te pojęcia obok siebie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w trwającym ponad dwie godziny (!) panelu towarzyszącym książce „To nie jest hip-hop. Rozmowy”.

Niemal dwie i pół godziny merytorycznej dyskusji o hip-hopie? Bardzo proszę! To świetna alternatywa, jeśli nie macie na co iść do kina. Wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji świetnej publikacji „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, w której znajdziemy wywiady z jednymi z najciekawszych osobowości polskiej sceny: Ajron, Bilon, Dizkret, Eprom, Rafał Grobel, Groh, Kasta, Kosi, Łona, Ment XXL, Noon, Pezet, Stasiak, Steez83, Tytus, Wini, Włodi, Tomek Woźniak i Ania Wójcik. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że warto?

Dwóch z przepytywanych gości, czyli Steez83 (m.in. 1/2 zespołu PRO8L3M) i Tytus (założyciel i szef Asfalt Records), uczestniczyło w panelu wraz z autorami książki. Pierwszą ważną informacją jest, że doczekamy się drugiej części i, jak to powiedział Tytus – Te dwa wolumeny oddadzą to, co działo się od ’98 roku do czasów obecnych. – Jest tu dużo wiedzy, która, jeżeli ktoś chciałby się poważnie za jakieś sprawy zabierać, jest dosyć istotna i cenna – dodał Steez.

Paneliści dyskutowali również o tym, jak telewizja kreuje kariery i czym różni się jej podejście od tego, które reprezentują wytwórnie niezależne. – Dla wielu osób miarą popularności artysty w Polsce jest jego obecność w telewizji – zaznaczył prowadzący całość DJ Anusz. Steez83 wspomniał z kolei czasy, kiedy Teleexpress zajął się tematem… Hemp Gru, a potem zdradził, jak skończyła się kariera Wujka Samo Zło w telewizji. Tytus nie szczędził równie ciekawych anegdot i wspomniał, kiedy uświadomił pewnej kobiecie z showbiznesu, że profil O.S.T.R. na Facebooku ma 800 tysięcy polubień. – Myślała, że O.S.T.R. to coś między Lechem Rochiem Pawlakiem a Jožinem z bažin – zaśmiał się.

fot. kadr z wideo „Tytus z ASFALT RECORDS u Numera (Wywiad w Czwórce)”, youtube.com/Czwórka

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Nicki Minaj vs. Meek Mill: Będzie nokaut?

Z relacjami to już tak bywa. Emocje często wyprzedzają rozsądek. A gdy do tego w grę wchodzą uczucia pomiędzy celebrytami, rzadko kiedy obywa się bez skandali. Właśnie jesteśmy świadkami kolejnego. Na ring weszli Nicki Minaj i Meek Mill.

Streetwear
Nowe sneakersy od OFF-WHITE

Dobra passa Virgila Abloha trwa w najlepsze. Amerykanin nie pozwala odetchnąć nawet na moment i właśnie prezentuje nowy model "Arrows".