Felieton,Hip Hop

Nagrali razem numer, a mogliby płytę! #1

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Nagrali razem numer, a mogliby płytę! #1

Ile razy mieliście tak, że słuchaliście numeru i pomyśleliście: kurde, ale ich wspólna płyta byłaby dobra. Z pewnością nie raz. W tej mini serii przedstawimy potencjalne duety, które miałyby szansę namieszać. A na przykładzie TACONAFIDE wiemy, że jest to możliwe.

Jan Rapowanie – Szpaku

Tak jak czeka się na brudne serca w Wigilię (obyśmy się w końcu doczekali), tak teraz, swoją tradycję wypuszczania numeru 24 grudnia, zapoczątkowała ta dwójka. Słuchając najpierw płyty Janka, a potem Szpaka, od razu słychać, że brzmią zupełnie inaczej. Kompletnie inne flow, klimat, liryka, no generalnie wszystko. Dlatego tym bardziej zaskakujące jest jak dobrze dogadują się we wspólnych numerach. Ciekawy kontrast, który dobrze przyjął się wśród słuchaczy. Może te kilka wspólnych numerów przerodzi się w jakiś dłuższy projekt. Z pewnością byłby to ciekawy album.

Quebonafide – Kukon

Po wspólnym numerze na „Romantic Psycho (Japan Edition)” [RECENZJA TUTAJ] tłum domaga się więcej. Nic dziwnego, świetnie brzmi ten kawałek. Quebo sam wspominał, że jest fanem rapu Kukona, więc możemy być pewni, że to nie ostatnia kolaboracja tej dwójki. Oby tylko nie trzeba było na to czekać kolejnych lat. Kukon dopiero wchodzi do mainstreamu, a już ma wyrobioną markę. Jego styl rapowania dobrze komponuje się z tym szefa QueQuality, ale z tego numeru. Bo jednak nie wyobrażam sobie numeru tej dwójki, na którym Quebo nawija jak w np. „SZUBIENICAPESTYCYBROŃ”.

Sarius – Gedz

Obu panów łączą koneksje z BOR, ale nie tylko. Po prostu świetnie razem brzmią na bicie. Szkoda, że tak mało ich wspólnych numerów jest w sieci. Połączenie wyczucia muzycznego Gedza i charyzmatycznego flow Sariusa, to musiałoby się udać. Z pewnością byłby to różnorodny projekt. Przez bangerowe numery, po te refleksyjne i emocjonalne. Sarius pokazał swój przekrój możliwości rapowych na poprzednich albumach, a Gedz od zawsze aspirował w czołówkę pod względem brzmienia. Życzę sobie, aby powstała ich wspólna płyta.

fot. instagram.com/quebahombre

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap,Wywiad
Przemysław Kaca: Otaczający nas świat uczy niemyślenia [Wywiad]

Wydawałoby się, że w rapie nie powinniśmy szukać wzorców. W końcu wielu osobom hip-hop kojarzy się wyłącznie z wulgarnością, przestępczością i brakiem tolerancji, ale Przemysław Kaca udowadnia, że wcale tak być nie musi. Jako pomysłodawca projektu Hip-Hop Druga Szansa, wykorzystuje tę kulturę do realizacji działań edukacyjno-profilaktycznych w placówkach oświatowych i resocjalizacyjnych. Jest także autorem publikacji popularnonaukowej „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” oraz artykułów naukowych. Zawodowo pracuje jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Hip Hop,News
Quavo otwiera własną wytwórnię

Na przestrzeni ostatnich kilku lat przybyło nam w kraju wielu raperów, którzy pozakładali własne wytwórnie albo przynajmniej decydowali się na wydawanie samych siebie. Ten trend związany jest oczywiście z rozwojem technologii, która znacznie ułatwia koordynowanie spraw związanych z produkcją płyty. Widać go zresztą nie tylko w Polsce, bo za wydawanie biorą się również amerykańscy raperzy. Do tego grona właśnie dołączył Quavo.