Hip Hop,News

Najpierw jak Jezus na krzyżu, teraz jak Quebonafide. Zibex po raz kolejny zaskakuje!

Jakub Purłan -
Zibex Quebonafide
Zibex Quebonafide
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Najpierw jak Jezus na krzyżu, teraz jak Quebonafide. Zibex po raz kolejny zaskakuje!

Zibex dał się poznać w tym roku zwłaszcza dzięki projektom „UNTITLED01” i „HHNS Mixtape”. Jego numery spokojnie wbijają kilkaset tysięcy wyświetleń. Dziś ruszył preorder pierwszego legalnego krążka rapera, a dodatkowo wleciał singiel o intrygującym tytule, „Quebonafide”. „XX” ma ukazać się 27 listopada.

Zibexowi szybko udało się zbudować fanbase. Nic dziwnego, raper jest bardzo charakterystyczną postacią, a jego wizerunek dopełniają oryginalne klipy. Albumem „XX” ma szansę mocno zaznaczyć swoją pozycję w polskim hip-hopie. Osobiście jednak odnoszę wrażenie, że jego numery brzmią do siebie bardzo podobnie. Zmienia się w nich jedynie bit, brakuje eksperymentowania z flow. Nowy singiel, „Quebonafide”, nie jest w tej kwestii przełomowy.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do szefa QueQuality nawiązują nie tylko cztery linijki i końcowe scratche, a kawałek nawinięty został zresztą na nieco orientalnym podkładzie Sergiusza. Producent chyba nigdy nie zawodzi. Cieszy więc to, że odpowiada on za całą warstwę muzyczną na albumie „XX”.

Tytuł „Quebonafide” sam w sobie może kontrowersyjny nie jest, jednak Zibex potrafi wywołać zamieszanie w mediach społecznościowych. Tak stało się też trzy dni temu, kiedy zaprezentował okładkę nadchodzącego krążka. O ile jego przód wydaje się dość zwyczajny, tak tył, na którym widzimy rapera przybitego do krzyża, wśród fanów wzbudził już mieszane uczucia. Zgodnie z tym, co napisał Zibex, płyta będzie jednocześnie bardzo smutna i wesoła, a koncept ten ma odzwierciedlać także warstwa wizualna.

fot. kadr z klipu „zibex XX Sergiusz – Quebonafide”, YouTube.com/zibex

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
6ix9ine pozwany za gwałt! Ofiara miała mieć jedynie 13 lat
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Czy ktoś już zaczął pisać książkę o Tekashim? Jeśli tak, to powinien być w trakcie drugiego tomu, bo raper nie przestaje wywoływać kontrowersji. Mało tego, nie tylko pojawiają się nowe afery, ale wciąż ciągną się za nim te sprzed lat. Właśnie został pozwany za współżycie z nieletnią.

News
Przykład powinien iść z góry. Papież Franciszek poparł związki cywilne par jednopłciowych!
Papież Franciszek

Nie bez powodu uznawany za najbardziej postępowego z dotychczasowych papieży, Franciszek, kolejny raz wypowiedział się w sprawie osób LGBT. Tym razem podkreślił, że powinny mieć one prawo do stworzenia rodziny i zawierania związków cywilnych.