Gaming

Najpopularniejsi streamerzy w Polsce. Kogo oglądamy najchętniej?

Oliwier Orłowski -
streamerzy
streamerzy
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Najpopularniejsi streamerzy w Polsce. Kogo oglądamy najchętniej?

Na przestrzeni ostatnich lat polska scena Twitcha bardzo się rozwinęła. Najpopularniejsi streamerzy nie tylko transmitują swoje rozgrywki z gier, ale często także po prostu rozmawiają ze swoimi fanami obecnymi na czacie. Kogo obecnie oglądamy najchętniej?

EWROON (738 tys. obserwujących)

EWROON, czyli Kamil Lachowski, to obecnie najpopularniejszy polski streamer na platformie Twitch. Swoją karierę rozpoczął od wspólnego streamowania z Piotrem „izakiem” Skowyrskim. Zanim Lachowski utworzył swój kanał, izak często zapraszał go do gry. To właśnie dzięki temu zdobył pierwszych widzów. Duża część osób, która ogląda Piotra Skowyrskiego, kojarzyła występującego na jego streamach EWROONA. Czasem zdarzało się nawet, że podczas chwilowych nieobecności izaka, Kamil zabawiał widownię, aby ta się nie nudziła. Bardzo łatwo nawiązywał kontakt z widzami i wnosił pozytywną energię, co sprawiało mu wielką przyjemność. Niedługo później założył więc swój własny kanał. Bardzo szybko zdobył uznanie widzów i stał się topowym streamerem. Lachowski często prowadzi transmisje razem z Mandziem, a jego popularność wciąż rośnie.

fot. „MANDZIO POBIJA REKORD W MINECRAFT SPEEDRUN”/Mandzio

MANDZIO (572 tys. obserwujących)

Łukasz Samoń przygodę z transmitowaniem na żywo rozpoczął dopiero w 2020 roku. Dużą popularnością cieszył się jednak już wcześniej, ponieważ występował w programie „Mniej Więcej” oraz nagrywał gry, np. Among us czy Minecraft. Szybko zdał sobie sprawę, że zdobywa wielkie zainteresowanie i postanowił na stałe przenieść się na Twitcha. Sam przyznał, że stremowanie lepiej mu wychodzi oraz umożliwia nawiązywanie znacznie lepszego kontaktu z widownią. Na swoim kanale na YouTubie sporadycznie zamieszcza shoty ze swoich streamów.

PAGO3 (547 tys. obserwujących)

Mateusz „PAGO3” Pągowski był półprofesjonalnym graczem CS:GO w latach 2012-2015. Teraz rozwija swój kanał na YouTubie i występuje na Twitchu. Uczestniczy w rozgrywkach w drużynie „Emeritos Banditos'”, w której grają emerytowani e-sportowcy. Podobnie do Ewrona szybko zgromadził sobie liczną grupę oglądających go osób. Zwykle, tak jak inni streamerzy, prowadzi transmisje z gier m.in. z CS:GO i GTA V. Zajął miejsce w pierwszej piątce najpopularniejszych streamerów za swój wyjątkowy charakter i podejście do gamingu.

fot. „OSTATNIA OSOBA NA MAPIE WYGRYWA KOSĘ!”/PAGO

XTHOREK (178 tys. obserwujących)

Stanisław Świątkowski, znany także jako XTHOREK albo Thor, jest graczem i muzykiem. Posiada kanał na YouTube, ale porzucił go ze względu na swoją pasję, którą jest muzyka. Na ten moment możemy usłyszeć go jedynie wtedy, gdy prowadzi swoje streamy. Bardzo często zdarza się, że to właśnie podczas nich tworzy swoje utwory muzyczne. Sympatię zdobył podobnie jak inni najpopularniejsi streamerzy, dzięki wielkiemu poczuciu humoru.

H2P_GUCIO (253 tys. obserwujących)

Witold Tacikiewicz, tak jak inni streamerzy, jest wielkim fanem gier komputerowych, w które gra od dzieciństwa. Kilka lat temu postanowił podzielić się swoją pasją, i jak widać, całkiem nieźle mu to wychodzi. Na YouTubie zamieszcza krótkie filmiki, które ukazują najlepsze i najśmieszniejsze momenty z jego transmisji.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Exodus”, nowy album DMX’a, już w tym miesiącu!
Exodus

Dopiero co go pożegnaliśmy, a na horyzoncie już znajduje się jego ósmy album. DMX zmarł 9 kwietnia w szpitalu, do którego trafił w ciężkim stanie w wyniku przedawkowania substancji psychoaktywnych. Nadchodzący "Exodus" nie będzie jednak kompilacją wydaną przez najbliższych Simmonsa na fali jego pośmiertnej popularności. Raper zapowiadał swój wielki powrót już latem zeszłego roku.

YouTube
Linkiewicz u Gonciarza: Jak o tym mówię, to mam łzy w oczach
Linkiewicz

Po Bedoesie przyszła pora na kolejną osobę, z którą Krzysztof Gonciarz zdecydował się spędzić dzień. Tym razem była to Marta Linkiewicz. W rezultacie powstał prawie godzinny film o doświadczeniach życiowych Marty i o tym, jak jej życie zmieniło się po wycieku niesławnych filmików do Internetu. Linkiewicz opowiedziała o tym, jak duża fala hejtu wylała się na nią i jej rodzinę oraz jak bardzo pomógł jej zmienić życie sport.