News

Najwygodniejszy chuck w historii? Nowa kolaboracja Converse x CLOT

Filip Kowalski-Ocneanu -
News - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Najwygodniejszy chuck w historii? Nowa kolaboracja Converse x CLOT

Po kilku bardzo udanych kolaboracjach z Nike, których owocem była np. świetna wersja Air Force 1, marka z Hongkongu –  CLOT – zdecydowała się na współpracę z wykupioną za niebagatelną kwotę 305 milionów dolarów przez „Swoosha” firmą Converse. 

Owocem tego połączenia są nowe odsłony dwóch modeli: Converse Chuck Taylor All Star 70 oraz Jack Purcell. Ich stylistyka inspirowana jest tematem wędrówki oraz mroźnym klimatem bieguna północnego. Oba modele mają więc na podeszwie znak odciśniętej niedźwiedziej łapy.

Z tych dwóch odsłon, Chucki to wydanie zdecydowanie bardziej ,,przygodowe”. Wyłożone mieszanką prawdziwego i sztucznego futra, zarówno na zewnątrz jak i w środku, swoim wyglądem nawiązywać mają do niedźwiedzi polarnych.

model Converse Chuck Taylor All Star 70

W nowej odsłonie Purcelli zewnętrzna część buta jest dużo bardziej stonowana i klasyczna, z zamszową cholewką. Przed chłodem chronić ma natomiast futerko, którym but jest wyściełany w środku.

model Jack Purcell

Nie znamy jeszcze cen żadnego z modeli. Znamy natomiast datę premiery – będzie miała miejsce 1 lutego, w sklepie internetowym Converse.

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Bitwy o prawa autorskie: Kanye West i Frank Ocean w sądzie

Procesy sądowe dotyczące praw autorskich to w branży muzycznej norma i nikogo nie dziwią. Na przykład w tym tygodniu Kanye West zdążył wytoczyć już dwa, za to Frank Ocean zakończył wreszcie trwający już rok spór sądowy... ze swoim producentem.

Streetwear,Wyróżnione,Wywiad
„Ja sam staję się marką”. Bagi, 17-letni twórca największego w Polsce sklepu na Instagramie

Wchodzi lekko spóźniony, bo jak tłumaczy – mimo, że ma już w garażu samochód, z odpaleniem silnika musi poczekać jeszcze kilka miesięcy, do 18-tki. Póki co więc jeździ komunikacją i patrzy, ile osób przygląda mu się, bo ma fajne ciuchy, a ile rozpoznaje markę w nim samym – bo Mikołaj Bagiński to przecież Bagi Community – największy instagramowy sklep w PL. W ciągu tygodnia, kiedy powstaje ten wywiad, przybywa mu kolejny tysiąc followersów na Instagramie i tyle samo na YouTube. – Jestem skromnym chłopakiem – mówi. A wszystko zaczęło się przez cynamonowe zapałki.