Felieton,Hip Hop

Napisaliśmy zwrotkę Kaza Bałagane, odróżnilibyście? [Zeszyt Rymów #4]

Michał Fitz -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Napisaliśmy zwrotkę Kaza Bałagane, odróżnilibyście? [Zeszyt Rymów #4]

Zbliża się jesień, a to oznacza, że większość raperów szykuje się do wydawania płyt. Z tej okazji jesteśmy zalewani masą singli od poszczególnych wykonawców. Między innymi właśnie dlatego kawałki Young Igiego tak mocno weszły nam w głowę, że tydzień temu pobawiliśmy się w jego ghostwritera.

Wiecie, kto jeszcze w najbliższym czasie wydaje płytę? Mało tego, tak naprawdę to dwie? Kaz Bałagane. Popularny Bedogie przede wszystkim wypuszcza swoje nowe LP stworzone we współpracy z duetem producenckim APmg pt. „Polska Gotówkowa”. To jednak nie jedyny jego projekt, ponieważ poza tym puści w obieg jeszcze jeden krążek. Będzie to album charytatywny pt. „Uśmiech Kaza Bałagane dla Wiktorii”, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

Numerów wychodzi więc całkiem sporo, a my nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przemielili ich wszystkich po kilka razy na swoich słuchawkach. Chyba nawet za wiele razy, bo wiecie co? Znowu napisaliśmy zwrotkę. Odróżnicie?

Na jej dupie gram jak Safri Duo
Ona później zajmie się mą bułą
Ciągle głodna, choć przed chwilą jadła foie gras
Fajny tekścik, w sumie idę se to nagrać
Będzie banglać, znowu będą chcieli feata
Zrób mi hita, Kazek tu masz bita
Mordo, z tobą to ja się nawet nie witam
Ja foccacia, a ty chlebek pita
Tu wódeczka Grey Goose będzie pita
Ty znów raczysz się żubróweczką
Pod Kaufikiem ze swoją laseczką, romantico!
Ja po linii biegam jak Tagliafico
Ciebie wystrzeliło tak jak Łajkę
Wszyscy chcą częstować mnie tu fajkiem
Odmawiam, bo cudzesów ziom nie będę brać
Sam se kupię, bo mnie k**wa stać

fot. kadr z klipu”Kaz Bałagane/APmg – Paparazzi”, YouTube.com/Narkopop

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Major i Matheo odpalili „Nitro”. Jak wypada projekt?

Przyznaję, że rzadko zdarza mi się pisać o pojedynczym numerze - chyba że źle, bo coś ewidentnie nie pykło. Tym razem jest wręcz odwrotnie, bo najnowszy singiel z płyty Majora SPZ z Matheo to naprawdę piękna retro-futurystyczna wizytówka duetu. A cały album wcale nie odstaje od szalonej koncepcji. Generyczne, ale mimo wszystko błyskotliwe wersy to podstawowa cecha stylu Majora, z którym dobrze splata się wokalna zajawka Matheo. Wydaje mi się, że funkcjonuje taka złota zasada, że jeśli solidny rap zrobi się po prostu najlepiej, jak jest to możliwe, to wyprzedzi każdą, nawet najbardziej nowatorską konkurencję. To ma kopać po łbie, wokal ma siedzieć na perkusji, a bas masować nerki.

Hip Hop,News
J. Cole kończy z gościnnymi występami! Przypomnijmy 5 najlepszych

Wygląda na to, że J. Cole nie ma zamiaru więcej wspomagać kolegów z branży gościnnymi zwrotkami. I trudno się dziwić, skoro ostatnią dograł osobie, która nie żyje. Mowa o nowym kawałku Gang Starr, który korzysta z wokali zmarłego w 2010 roku Guru. Cole udźwignął brzmienie i położył świetną, charyzmatyczną i bardzo klimatyczną zwrotkę, idealnie odnajdując się w klimacie. Ten kawałek pokazuje, że prawdziwość nigdy się nie starzeje, a concious rap zawsze trafi do serc słuchaczy.