Hip Hop,News

„Nie doceniamy, co mamy”. Po „Polskim Tangu” przyszedł czas na… „Polski Sen” Winiego!

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

„Nie doceniamy, co mamy”. Po „Polskim Tangu” przyszedł czas na… „Polski Sen” Winiego!

Dwa dni przed wyborami Taco Hemingway wypuścił dość odważny numer „Polskie Tango”, nad którym pochylił się Michał. Tym razem kawałek o podobnym charakterze nagrał… Wini!

„Polski Sen” to numer przedstawiający realia życia w Polsce według Winiego. I choć nie jest idealnie, pokazuje, że nasz kraj również ma swój urok: „Nie doceniamy, co mamy, mówią: polski szajs/Jak spojrzysz na świat, to u nas całkiem nice”.

„Tematy związane z naszą ojczyzną są ostatnio gorące, więc postanowiłem wrzucić takie coś. Nagrałem to już kawałek czasu temu ale ośmielony sukcesem Taco postanowiłem popłynąć na fali… Oczywiście liczę na podobne wyświetlenia;)” – możemy przeczytać w opisie.

Warto też bliżej spojrzeć na pierwszą zwrotkę, w której Wini w dość prosty sposób wymienia to, co w naszym kraju występuje i odróżnia nas od innych państw, głównie od Ameryki, która dla wielu wydaje się być pięknym i wymarzonym krajem.

„Polski sen, prawie jak amerykański/Tylko trochę mniej spektakularny/Mniej fur, mniej dup, mniej wystawnych domów/Za to więcej wódki i mefedronu/Zamiast łychy – wóda, zamiast koksu – amfa/Zamiast Sashy Grey – Linkiewicz ssie kut*sa/Zamiast Trumpa – Duda się po angielsku jąka/Zamiast Hollywood – Łódzka szkoła filmowa”

Taco Hemingway w kilka dni pod „Polskim Tangiem” zebrał ponad 7 000 000 wyświetleń i wygląda na to, że Wini liczy na podobny wynik. Czy uda mu się to osiągnąć? Zobaczymy…

fot. kadr z klipu Wini – „Polski Sen”.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Nowa wersja albumu Juice WRLD-a. Dlaczego kawałek o jego dziewczynie został zmieniony?
juice wrld

Jeśli słuchacie "Legends Never Die" Juice WRLD-a, być może zauważyliście, że linijki i bit w kawałku "Man of the Year" właśnie zostały nieco zmienione...

Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
Czy raper to najbardziej niebezpieczny zawód na świecie?
XXXTENTACION - MOONLIGHT (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Ostatnimi czasy zdecydowanie za często czytamy o śmierciach kolejnych, zdolnych raperów, którzy spokojnie mogliby uraczyć nas wieloma hitami, ale nie będzie im to dane. Czy zawód "raper" jest naprawdę tak niebezpieczną profesją?