Streetwear

Nike pozywa MSCHF za „Szatańskie Buty” Lil Nas Xa!

Klementyna Szczuka -
Nike Air 97 Satan
Nike Air 97 Satan
Streetwear - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Nike pozywa MSCHF za „Szatańskie Buty” Lil Nas Xa!

Zapowiedzi debiutanckiej płyty Lil Nas Xa towarzyszył nie tylko tytułowy singiel i kontrowersyjny teledysk, ale także jeszcze bardziej kontrowersyjny model butów, Air Max 97 Satan. Po dyskusji dotyczącej przyzwoitości nowej muzyki Nasa, wybuchła afera w branży modowej.

Sztuk modelu ukazało się dokładnie 666 i wszystkie natychmiast się wyprzedały. Do sznurówek, na których znajduje się nawiązanie do Ewangelii wg św. Łukasza, przypięty został pentagram. Dodatkowo na wewnętrznej stronie języka widnieje odwrócony krzyż. Ale to, co wywołało największe oburzenie to fakt, że powstały we współpracy z marką MSCHF custom, czarno-czerwone Air Max 97 Satan Lil Nas Xa, oprócz czerwonego atramentu w podeszwie zawiera w sobie kroplę ludzkiej krwi. Należy ona do sześciu pracowników MSCHF, którzy zgodzili się ją oddać. Buty kosztują ponad 1,018 dolarów.

W niedzielę (28 marca) oficjalne oświadczenie w ich sprawie wydał Nike. Marka oznajmiła, że nie brała udziału w tworzeniu modelu i „Szatańskich Butów” nie popiera. Następnego dnia pozwała MSCHF za to, że firma zaczęła realizować satanistyczny projekt bez ich zgody. Custom ma negatywnie wpłynąć na ich wizerunek ze względu na to, że wiele osób może nie odróżnić wariacji od oryginału. Nike domaga się, aby wszystkie buty i materiały związane z „Butami Szatana” były dostarczone do ich siedziby i następnie zniszczone. Jak zakończy się ta sprawa?

fot. MSCHF

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Oto popularne polskie rapowe teledyski, do których lubimy wracać
polskie rapowe teledyski

Na naszej scenie mamy sporo ekip, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem teledysków. Większość z nich robi to na najwyższym możliwym poziomie, podobnie jak beatmakerzy, których produkcje nie odstają w żaden sposób od tych zachodnich. Grajper, Matejkowski, HDSCVM – to tylko kilku z nich. Przypominamy polskie rapowe teledyski, do których często wracamy!

Rap
Mata powraca, j**** TVP i komentuje zamieszanie wokół „Patointeligencji”!
Patoreakcja

Mata powraca w świetnym stylu. Jego najnowszy kawałek, "Patoreakcja", trwa prawie sześć minut, a i tak pewnie zabrakło trochę miejsca na rzeczy, które młody raper z Warszawy chciałby nam jeszcze przekazać. Matczak jeb*e TVP, pije wodę sodową i opisuje swoje przeżycia po wypuszczeniu "Patointeligencji".