Streetwear

Nike przeciw Islamowi? Mamy odpowiedź marki

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Nike przeciw Islamowi? Mamy odpowiedź marki

Kojarzycie model Nike Air Max 720, który przedstawiliśmy Wam niedawno? Premiera dopiero za 3 dni, a na horyzoncie już sporo kontrowersji. Główny zarzut? Obraza Allaha.

W serwisie change.org pojawiła się, złożona przez niejakiego Saiqa Noreena, petycja nawołująca do wycofania z rynku nadchodzącego modelu Air Maxów 720. Powód? Napis: ,,Air Max”, znajdujący się na podeszwie, który po obróceniu ma przypominać słowo ,,Allah” w języku arabskim. Człowiek, który zainicjował całą kampanię, uważa, że napis to celowa próba znieważenia uczuć religijnych Muzułmanów. Petycję podpisało ponad 6500 osób.

Jako że zarzuty dotyczące dyskryminacji lub zniewagi na tle religijnym i rasowym nie uchodzą żadnej marce na sucho, na odpowiedź amerykańskiego brandu nie trzeba było długo czekać.

„Nike szanuje wszystkie religie, i podchodzimy do tego problemu bardzo poważnie. Logo zostało zaprojektowane w taki sposób, by jak najlepiej przedstawiało znak handlowy ,,AIR MAX”. Jego celem jest wyłącznie reprezentacja serii. Wszelkie podobieństwa, jakie można mu zarzucić, są niezamierzone”.

Nie brak głosów zarzucających twórcy petycji, że, szuka dziury w całym. Cała sytuacja może być jednak sporym wizerunkowym problemem dla Nike. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i będziemy Was informować na bieżąco.

Footwear News/fot. Nike/change.org

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Bartosz Kapustka rapuje, O.S.T.R. na bicie. Cringe miesiąca?

Właściwie to O.S.T.R. i na bicie i na zeszycie, bo napisał też piłkarzowi tekst. Rozumiemy, to miała być interesująca akcja kanału Foot Truck, ale spójrzmy na to z nieco innej strony.

Streetwear
Walentynkowe Air Force 1

Przygotowania do święta zakochanych czas zacząć. Miłość to poważny temat, więc dedykowany walentynkom model od Nike musiał powstać we współpracy z obeznanymi z nim specjalistami. Oto Air Force 1 Mid w kolaboracji z Emotionally Unavailable.