Hip Hop,News

Nowa wersja albumu Juice WRLD-a. Dlaczego kawałek o jego dziewczynie został zmieniony?

Klementyna Szczuka -
juice wrld
juice wrld
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Nowa wersja albumu Juice WRLD-a. Dlaczego kawałek o jego dziewczynie został zmieniony?

Jeśli słuchacie „Legends Never Die” Juice WRLD-a, być może zauważyliście, że linijki i bit w kawałku „Man of the Year” właśnie zostały nieco zmienione…

Pierwszy pośmiertny, a zarazem trzeci w dorobku zmarłego w grudniu rapera, album trafił na streamingi w piątek 10 lipca. Po kilku dniach od premiery słuchacze zorientowali się, że w serwisie Apple Music sens i brzmienie jednego z numerów jest inne – utwór, który był odą do dziewczyny Juice’a, Ally Lotti, stał się lżejszym kawałkiem traktującym o relacjach rapera:

„They say life’s a puzzle, I 'ma piece it together/But from the way I’m movin’, I’ll probably be piecing forever/I’ll date a bad bitch, she’ll be over decent forever/Even with fake tits, these other hoes just decent forever/My lady said she saw a baddie in the hotel lobby/Well, love let’s fuck her together/We got the world at our back/Give a fuck, never that”

Fani doszli do wniosku, że „Man of the Year” zostało zmienione w poniedziałek wieczorem, a później oryginał został przywrócony. Niedługo później jednak na Apple Music album pojawił się w nowej wersji. W tym czasie Lil Bibby, dyrektor generalny Grade A Productions, napisał na Twitterze…

A wcześniejsza wersja kawałka wyglądała tak:

„Buzzin’ like I’m lightyear, infinity and beyond/Big-headed, in my mind, I’m always thinking of songs/Big dick, too, probably won’t fit in your mom/I met my shorty thick, that’s the type of shit that I’m on/I got to admit it, she helped me found where I belong/Stay down with me through all of my rights and my wrongs/Now it’s me and her together a lifelong/Lock her heart up like the key, she ain’t finna make one”

Do sprawy odniosła się już sama dziewczyna rapera, która w emocjonalnej transmisji na żywo na Instagramie wyjaśniła, że druga wersja piosenki była tą, którą Juice chciał umieścić na albumie. Wyraziła także oburzenie z powodu niezadowolenia fanów.

„Obie są wspaniałe (…) Kiedy ludzie tworzą piosenki, zwłaszcza tak, jak robił to Jarad… Miał pomysły… „Chcę mieć skrzypce w tle”. Tworzył przełomową muzykę… (…) Nowa wersja jest tą, którą Jarad Higgins chciał. Jeśli macie z tym problem, no to macie problem”

Jeśli taka była wola rapera, dlaczego by jej nie zrealizować? Można zastanawiać się tylko, czy to, że „Man of the Year” nie pojawiło się od razu w poprawionej wersji było zwykłą pomyłką, czy celowym, wizerunkowym zabiegiem.

fot. kadr z klipu „Juice WRLD – Man Of The Year (Official Video)”, YouTube.com/Juice WRLD

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Sprawdzamy „Filar” Sitka. Czy o raperze będzie jeszcze głośno?

"Filar" to singiel z nadchodzącej płyty Sitka "Nowy Vibe". Gościnnie udzielił się na nim legendarny Waldemar Kasta. Czy Sitek będzie jeszcze na szczycie?