Rap

Nowy numer PRO8L3M? To ma znaczenie

Michał Fitz -
PRO8L3M - V
PRO8L3M - V
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Nowy numer PRO8L3M? To ma znaczenie

W ten weekend wszyscy słuchacze mieli się już zachwycać „Block Party Mixtape” stworzonym przez PRO8L3M. Niestety, duet zakomunikował, że dostarczy krążek miesiąc później, ale w zamian za to w formie pełnoprawnego albumu. Wiadomo, fani nie mogli być z tego zadowoleni, bo ten projekt i tak został już wcześniej przełożony o pół roku.

Singiel, no bo co innego mogłoby odwrócić uwagę fanów od nieprzyjemnej wiadomości związanej z opóźnieniem wydawnictwa? Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to jakiś zrobiony na szybko numer lub odrzut, który panowie wrzucili, bo grunt zaczął się pod nimi palić. PRO8L3M tak swoich słuchaczy po prostu nie traktuje i tym razem nie było inaczej. Kawałek pt. „V”, który wypuścili może nie ma potencjału brzmieniowego na stanie się wielkim hitem, ale ma tekst, który dosłownie może odmienić kilka żyć.

Zwrotki są wypełnione typowym dla Oskara storytellingiem, w ciekawy sposób opisującym z pozoru nieciekawe żywoty zwykłych ludzi. Taki klimat nudnego, zwykłego jestestwa jest jednak zamierzony, bo wspaniale kontrastuje z refrenem, którego przesłanie jest wręcz przeciwne. Nie bez powodu każdy wers kończy się na „ma znaczenie”.

Przesłanie singla jest bardzo motywujące, a przede wszystkim podnoszące na duchu. Podobnie jak wcześniejszy „Żar”, ten numer również ma za zadanie budować poczucie własnej wartości i pewność siebie, zwracając uwagę na to, że nasze życia są całkiem różne, ale tak samo ważne. To niezwykle istotne, by w dzisiejszym, przygnębionym pandemią świecie wychodziły takie numery. Wielu słuchaczy może tego kawałka nie odebrać odpowiednio, ale wystarczy, by kilka osób dzięki niemu inaczej spojrzało na świat i po prostu poprawiło swoje życie. Wówczas ten singiel będzie miał znaczenie.

fot. kadr z klipu „PRO8L3M – V”, YouTube.com/2020

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
To pewne, że już ich nie usłyszymy. Daft Punk zakończył karierę
Daft Punk

Ich utwory kojarzył chyba każdy. Od premiery ostatniego największego singla Daft Punk, "Get Lucky", minie zaraz 8 lat. Przez cały ten czas fani duetu wypatrywali następcy albumu "Random Access Memories", ale cisza przerwana została dopiero teraz. Zespół oficjalnie zakończył działalność po 28 latach. Jak podaje Pitchfork, informację tę potwierdziła również jego wieloletnia współpracowniczka.

Rap
„Najwyższy poziom ekstazy” – Travis Scott zapowiada nowy album!
Travis Scott nowy album

Znajdą się tacy, którzy twierdzą, że Scott jest „ewidentnie przehajpowany”. Znajdą się również ci, którzy bez wahania powiedzą, że jest jednym z najwybitniejszych artystów naszych czasów. Niezależnie od tego, po której stronie stoicie, nie można odmówić mu tego, że wywołuje poruszenie. Po niemal trzech latach od wydania „Astroworld” Travis Scott zapowiada nowy album pt. „Utopia”.