Felieton

O nieludzkiej decyzji TK nie można milczeć. Zapadł wyrok na kobiety

Klementyna Szczuka -
zakaz aborcji protest
zakaz aborcji protest
Felieton - - Dodane przez Klementyna Szczuka

O nieludzkiej decyzji TK nie można milczeć. Zapadł wyrok na kobiety

Obok tego, co wydarzyło się wczoraj w Polsce, nie da się przejść obojętnie. W czwartek (22 października) Trybunał Konstytucyjny wprowadził całkowity zakaz aborcji. Zapadł wyrok na kobiety.

TK orzekł, że aborcja eugeniczna, czyli taka, której dokonuje się w przypadku poważnego i nieodwracalnego upośledzenia płodu oraz zagrożenia życia, jest niezgodna z Konstytucją. Przeciwko nowemu zakazowi sprzeciwiło się jedynie dwóch sędziów – Leon Kieres i Piotr Pszczółkowski. Ruch ze strony rządu – wykonany w trakcie postępującej pandemii – jest wyjątkowo okrutny. Mimo wszystko jeszcze wieczorem, o godzinie 19.00, na ulice Warszawy wyszedł tłum ludzi. Najpierw protestując pod TK, później pod domem samego Jarosława Kaczyńskiego. Wszystkim tym osobom należy podziękować. W najbliższych dniach organizowane będą też dalsze protesty.

Sytuację w naszym kraju po raz kolejny krytycznie komentują nie tylko Polacy, ale także największe zagraniczne media. W końcu właśnie odebrano nam – kobietom prawo do samostanowienia o własnym ciele i zdrowiu, skazano na podejmowanie ryzyka i niewyobrażalne cierpienie w przypadku, jeśli wyniki badań prenatalnych nie będą dobre. Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy same. Wsparcie oferują choćby organizacje takie, jak Aborcja Bez Granic.

Hej. Dzień chcemy zacząć od podziękowań za wpłaty na zrzutkę i rozpowszechnianie informacji od niej. Nie wiemy co…

Posted by Aborcyjny Dream Team on Thursday, October 22, 2020

fot. facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Strzelał gole dla czołowych europejskich klubów. Stał się… chrześcijańskim raperem
Jackson Martinez - Escucha (Video Oficial)

Życie pisze różne scenariusze. Są te zabawne, również te straszne, ale także takie, które zawierają w sobie niezwykły zwrot akcji. Do tej ostatniej kategorii z pewnością można zaliczyć życie Jacksona Martineza, który już niemalże był gwiazdą piłki nożnej, a ostatecznie przebranżowił się, by stać się kolumbijskim odpowiednikiem Tau. Jak wygląda jego historia?

Felieton,Hip Hop
Lepszy towar od Narkopopu? – „Digital Scale Music” Kaz Bałagane [Recenzja]
Kaz Bałagane - Zegar (Feat. Kabe) @Chris Carson (Official Video)

Przede wszystkim na postawione w tytule pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Sam artysta podzielił się już na Instastories feedbackiem od fanów, którzy zapoznali się z materiałem i spora część z nich uważała, że nowy album Bedogie jest faktycznie lepszy od legendarnego "Narkopopu". Moim zdaniem nie jest, natomiast przyznać muszę, że "Digital Scale Music" bliżej poziomu powyższego krążka znaleźć się chyba nie mogło.