Felieton,Hip Hop,Wyróżnione

O platonicznej miłości Taco Hemingwaya do środkowych pomocników

Michał Fitz -
https://www.instagram.com/tacohemingway
https://www.instagram.com/tacohemingway
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione - - Dodane przez Michał Fitz

O platonicznej miłości Taco Hemingwaya do środkowych pomocników

Taco jest jednym z tych raperów, podobnie zresztą jak Quebo, którzy uwielbiają wplatać piłkarskie analogie do swoich piosenek. Mało tego, na niektórych piłkarzach opiera nawet całe kawałki i z bliżej niewyjaśnionych przyczyn zawsze są to środkowi pomocnicy.

Nie wiemy, czy wynika to z niespełnionych, dziecięcych marzeń Filipa, który być może chciał kiedyś zostać, również ze względu na wąsa, drugim Zbigniewem Bońkiem, czy może po prostu z sympatii do konkretnych zawodników, ale faktem jest, że Taco uwielbił sobie pisanie piosenek na cześć tych właśnie piłkarzy. Wczoraj zaprezentował nam pierwszy singiel z albumu „Europa” o nietypowym tytule „Michael Essien Birthday Party”, a przecież Ghańczyk nie jest pierwszym pomocnikiem, którego Fifi zawarł w tytule swojej piosenki.

Kim jest więc Michael Essien? To defensywny pomocnik, który zasłynął głównie swoimi występami w Chelsea. Taco jednak w tym konkretnym numerze nie nawiązuje do jego najznamienitszych osiągnięć, a do przykrego wydarzenia, które miało miejsce w 2012 roku. Essien przyszedł wtedy do Realu Madryt i w swoje urodziny chciał wyprawić przyjęcie, na które zaprosił wszystkich kolegów z drużyny. Przyszło ich jednak tylko dwóch, co sprawiło, że piłkarza musiał później pocieszać ówczesny menedżer zespołu, Jose Mourinho. Taco nawiązuje do tego w wersie: „Boję się, że wszystkich stracę nim skończę czterdziestkę/I te urodziny sam spędzę jak w Madrycie Essien”.

Idąc chronologicznie, następnym kawałkiem o środkowym, w tym wypadku również defensywnym, pomocniku jest „Bakayoko”. Numer nazwę zawdzięcza Francuzowi Tiemoue Bakayoko, którego najważniejszą boiskową rolą była pomoc w defensywie, stąd Fifi w refrenie nawija: „Nie wycofają się jak Bakayoko”. W momencie pisania tej piosenki francuski pomocnik był bardzo perspektywicznym graczem i zanosiło się, że będzie jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji, ale rzeczywistość brutalnie to zweryfikowała. Całe szczęście piosenka nie zestarzała się tak źle. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Michaela Essiena, Bakayoko wie o piosence nagranej na jego cześć, gdyż za czasów swojej przygody w Milanie puszczał mu ją Krzysztof Piątek.

Pierwszym piłkarzem, który dostąpił zaszczytu znalezienia się w tytule piosenki Taco był zawodnik jego ukochanego Tottenhamu, Dele Alli. Kawałek „Dele” znalazł się na „Szprycerze” i nawiązywał do piłkarza ze względu na jego niebagatelne umiejętności techniczne, zestawione z hulaszczym trybem życia w stolicy, co słychać w refrenie: „Znowu po tych klubach żonglerka jak Dele Alli”. W trakcie nagrywania piosenki Anglik z buta wchodził do składu Tottenhamu, momentalnie ewoluując z utalentowanego chłopaka w gwiazdę zespołu. Nie obce mu były też jednak klubowe eskapady, bo londyńskim paparazzi udało się uchwycić zawodnika wychodzącego z klubu o 5.00 nad ranem. Miało to miejsce w lipcu 2017 roku, czyli wtedy, kiedy miała też miejsce premiera „Szprycera”.

Biorąc pod uwagę tendencję nagrywania piosenek w oparciu o piłkarzy, możemy liczyć, że Fifi jeszcze o jakimś pomocniku w swoim numerze wspomni. Może tym razem doceniłby jakiegoś Polaka? „Rozpędzony jak lokomotywa, mów mi Grzegorz Krychowiak”. Łap inspirację Filip, za ten wers rozliczymy się kiedyś, przy okazji.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pamiętacie Rovera? Wkrótce może wydać on najlepszy album w swojej karierze!

Rover jest raperem, który swój najlepszy czas miał w 2013 roku. Wtedy dołączył do jednej z największych wytwórni w kraju, czyli Step Records. Teraz wraca z nową dawką muzyki!

Hip Hop,News
Kubańczyk: Dostałem szansę od Kamerzysty na ogromne pieniądze
Kubańczyk

Kubańczyk dał się poznać szerszemu gronu dzięki współpracy z Kamerzystą i Kruszwilem. Jednak muzyka towarzyszy mu od zawsze i to ona jest jego główną życiową pasją.