Rap

Ogrody będą siedzieć na kolędzie! Pierwszy singiel Kukona z „Ogrody Mixtape 2” już jest!

Klementyna Szczuka -
Domówa
Domówa
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Ogrody będą siedzieć na kolędzie! Pierwszy singiel Kukona z „Ogrody Mixtape 2” już jest!

2020 to zdecydowanie najlepszy rok dla Kukona. 2019 zakończył przecież „Ogrodami”, pół roku później wydał świetną „Aferę” z Magierą, po drodze mieliśmy jeszcze pamiętnik z czasów kwarantanny, „Kraków, Marzec 2020”, a już za miesiąc otrzymamy drugą część kultowego, zeszłorocznego mixtape’u.

Pierwszy singiel miał najpierw nazywać się, jak zapowiedział w październiku raper, „Domówka na Ogrodach”. Ostatecznie jednak otrzymaliśmy nawiązującą swoim tytułem do promującej mixtape z 2019 „Miniówy”, „Domówę”. Nowy kawałek również utrzymany jest w klasycznym, bujającym stylu, co zeszłoroczny projekt, ale w nieco wolniejszym tempie, niż słynny singiel. Kukon po raz kolejny serwuje nam także parę gier słownych, a w kawałku towarzyszy mu Lex Clockwork, którego pamiętać możecie choćby z „Afery”.

Mówi, że jest Ania, ale ja już Anie znałem, a nie, a nie, a nie/A nie mówiłem, że tak będzie? A ja wiedziałem, że tak będzie/Ogrody siedzą na kolędzie (…) pod klatką suka, wyją syreny, pyszczą syrenki, wódeczka

Wykorzystanie sprawdzonych patentów w tym przypadku jest jednak usprawiedliwione. Kukon celowo powraca do swoich korzeni, czyli osiedla, z którego pochodzi. Jednak jak ostatecznie poradzą sobie „Ogrody 2”, przekonamy się w święta. Być może jak Nas, do którego w recenzji „Afery” porównywał rapera Michał, nagra „Stillmatica”.

fot. kadr z klipu „DOMÓWA”, YouTube.com/OGRODY

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Czy „Rewolucja Romantyczna” Bedoesa naprawdę będzie rewolucją?
Bedoes & Lanek - Rewolucja Romantyczna

"Opowieści z Doliny Smoków" bardzo wysoko postawiły poprzeczkę pod względem promocji, sprzedaży i popularności. Właśnie dlatego można było się spodziewać, że przy okazji wydania nowej płyty Bedoes i Lanek również przygotują coś ekstra. Faktycznie, pierwszy singiel był promowany specjalną stroną internetową z tajemniczymi hasłami i odliczaniem, a klip do niej stworzono z niemałym rozmachem.

Hip Hop,News
Kabe, Gedz, Megan Thee Stallion i włoskie „Romantic Psycho”, a to tylko kilka premier, które musicie dziś sprawdzić!
YouTube.com

Jesień to najintensywniejszy wydawniczo okres w rapie. Skutecznie zaspokaja głód nowej muzyki, który powstaje latem, bo przecież samymi letniaczkami się człowiek nie naje. Są jednak takie dni, że można się wręcz przejeść, a niektóre smaczniutkie kąski przez to nawet ominąć. Dziś na przykład jest taki dzień, ponieważ zarzucono nas premierami albumów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Żebyście więc nie ominęli niczego jakościowego, spieszymy Wam z pomocą.