Rap

OIO, WRR… Podsumowujemy ostatnie premiery, obok których trudno przejść obojętnie

Klementyna Szczuka -
oio wrr
oio wrr
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

OIO, WRR… Podsumowujemy ostatnie premiery, obok których trudno przejść obojętnie

Dużo się dzieje. Zapowiedziany w tym tygodniu „Dramat” Kukona to nie jedyny album, na który z niecierpliwością czekamy. Właśnie poznaliśmy szczegóły „Fight Clubu” PRO8L3M-u i zarówno obok jego konceptu, jak i tracklisty trudno przejść obojętnie. Są też nowości nie od jednej, a od dwóch rapowych supergrup, OIO i WRR.

PRO8L3M

Wierzymy, że nadchodzący album Oskara i Steeza będzie dobry. Mieszane uczucia może budzić jedynie lista gości, którzy do tej pory byli przecież zbędni. I o ile Sokół, Pezet czy Kaz Bałagane wyglądają dobrze, tak w połączeniu z CatchUpem i Szpakiem… Trudno wyobrazić sobie, jak będzie brzmiała całość, pamiętając, że na płycie znajdzie się jeszcze m.in. „Żar” z Brodką i „V”. Przekonamy się już 30 marca, a tymczasem możemy jedynie powiedzieć, że tytułowy singiel z Oskarem i Auto-Tunem brzmi inaczej. Brzmi nieźle.

OIO

Drugi singiel Okiego, Young Igiego i Otsochodzi podtrzymuje poziom, jaki ustanowił „Moonwalk”. To, co jest siłą wspólnej muzyki chłopaków to przestrzeń na zabawę flow i zmiany bitów. Nie jest to jednak zaskoczenie, bo każdy z trzech raperów w swojej solowej twórczości sobie na to pozwala. Szczególnie podkreślamy to, pisząc o Okim. Razem chłopaki mogą stworzyć więc projekt, który pełny będzie świeżej energii, zajawy, i na którym znajdą się jedyne w swoim rodzaju bangery. Premiera 7 maja, preorder TU.

WRR

Ale OIO to nie jedyna supergrupa, o której powstaniu w tym miesiącu się dowiedzieliśmy. Wczoraj (18 marca) premierę miał pierwszy singiel WRR, w którego skład wchodzą WdoWA, Rena i Ryfa. Dziewczyny kombinowały już jesienią 2019, a rok później oficjalnie założyły skład. Fajnie, że powstaje od nich coś większego, chociaż ich singiel został przyjęty… bardzo źle. WdoWA, Rena i Ryfa podkreślają, że do kawałka należy podejść z dystansem. Ostatecznie wyszło niestety trochę cringowo. Pomysł zamiast wzbudzać respekt, wprawia w zażenowanie, ale nie zmienia to faktu, że raperki na bicie radzą sobie bardzo dobrze i razem super się uzupełniają. Premiera epki „Wyłącz to gówno” WRR, jak OIO, również zaplanowana jest na maj. Trzymamy kciuki, że projekt się obroni.

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Masny odchodzi z Abstra. Od literówki do poszukiwania szczęścia
masny odchodzi z abstra

Od głośnego debiutu w 2012 roku, przez bycie najpopularniejszym kanałem na polskim YouTube, dziesiątki własnych kanałów, po oskarżenia o spadek formy. Abstra przez lata w pewien sposób kształtowali poczucie humoru osób, które dorastały wraz z ich materiałami. Teraz, po ponad ośmiu latach, Rafał Masny odchodzi z Abstra.