Hip Hop,News

Okładka „Die Lit” Playboia Cartiego zdjęciem z protestu? Konserwatywny fanpage chciał ostrzec przed zamieszkami

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Okładka „Die Lit” Playboia Cartiego zdjęciem z protestu? Konserwatywny fanpage chciał ostrzec przed zamieszkami

To, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda, zaczyna powodować realną zmianę. Wczoraj informowaliśmy na przykład, że powoli przemysł muzyczny znosi podziały na pop i muzykę miejską. Nie wszyscy jednak popierają trwające obecnie antyrasistowskie protesty i – jak to zwykle bywa – przeciwnicy ruchu przedstawiają go w jak najbardziej brutalnym świetle.

Pewien konserwatywny profil na Instagramie (@conservative.genius) udostępnił na przykład grafikę z dramatycznymi zdjęciami ulic USA. Nie wzbudziłaby ona jednak większego zainteresowania, gdyby nie to, że jedna z fotografii to… okładka „Die Lit”, debiutanckiego albumu Cartiego z 2018 roku.

Mem szybko rozprzestrzenił się po sieci, a pod postem ludzie zaczęli pisać cytaty i adliby z płyty. Sam raper jednak jeszcze nie zareagował, tak samo jak nie wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kraju.

Inspiracją do okładki „Die Lit” była fotografia z lat 80.. Jak mówił Nick Walker, który odpowiadał za nią podobnie jak za teledysk „R.I.P.”, wiele dzisiejszych koncertów hip-hopowych ma energię tamtych ówczesnych, punkowych. Twórcy grafiki, która trafiła na profil, chyba za długo się więc nad nią nie zastanawiali.

fot. kadr z klipu „Playboi Carti – R.I.P.”, YouTube.com/Playboi Carti

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Twoi ulubieni raperzy w nowym hicie naprawdę śpiewają o samogwałcie – (nie)przeinterpretacja #10

Na łamach tej serii zawsze starałem się doszukiwać głęboko ukrytej, często wręcz kuriozalnej treści w tekstach artystów. To nie jest łatwa praca i wymaga dużo kminienia, a z niektórych kawałków po porstu nic nie da się wycisnąć. W dziesiątym, jubileuszowym odcinku z pomocną ręką, niemalże dosłownie, wyszli do mnie reprezentanci SBM Label, którzy w trakcie nagrywania Hotelu Maffija popełnili piosenkę, która tylko pozornie jest o silnej woli i braniu się w garść.

Hip Hop,News
rybagazowana już na YouTubie! Kolejny projekt Borixona?

Jakiś czas temu Borixon założył Instagrama oraz kanał w serwisie YouTube o nazwie "rybagazowana", a także zaczął wrzucać rzeczy właśnie z tym napisem. Nikt jednak nie wiedział, o co dokładnie chodzi.