Hip Hop,News

Pasointeligencja! Kawałek Maty w kampaniach społecznych i reklamowych

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Pasointeligencja! Kawałek Maty w kampaniach społecznych i reklamowych

Aż trudno uwierzyć, jak szerokim echem odbiła się „Patointeligencja”. Po tym, jak każdy w jej temacie dorzucił swoje trzy grosze (my również), powstało sporo przeróbek, parodii, no i „dissów” – czy, jak kto woli, dissofollowupów? – jak choćby ten od Klarenza.

Jednak to jeszcze można było jakoś przewidzieć, ale tego, co zaraz zobaczycie, zupełnie się nie spodziewaliśmy – Free Now, czyli firma, która jako pierwsza stworzyła aplikację łączącą pasażerów z taksówkami, oraz fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” właśnie ruszyły z kampanią społeczną, zachęcającą, przede wszystkim młode osoby, do zapinania pasów w samochodzie. Do utworu zostało zrealizowane także wideo, również nawiązujące do oryginalnego klipu.

Kierowcy Free Now spędzają wiele godzin w trasie z pasażerami na pokładzie i nierzadko są świadkami wypadków. Ich głos w kwestii promowania bezpiecznej jazdy w zapiętych pasach jest bardzo ważny i ma szansę dotrzeć do osób, które nie mają tego odruchu będąc w roli pasażera. Problem niezapinania pasów dotyczy zwłaszcza pasażerów jeżdżących taksówką na krótkich dystansach lub wracających z imprezy w większej grupie

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now

Jak podane jest na stronie kampanii, podobno tylko 40% osób na tylnych siedzeniach zapina pasy w taksówkach, a one podwójnie zwiększają szanse na przeżycie w wypadku. Aby więc zachęcić ludzi do wyrobienia sobie tego nawyku, „PASOiNTELIGENCJA” zaproponowała akcję, dzięki której można zgarnąć kod na 10 złotych na kolejny przejazd. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie, na którym widać jak jedziesz z zapięty i wrzucić je pod postem z „Pasointeligencją” albo zamieścić relację na Instagramie z Boomerangiem, kiedy to robisz. Nam się podoba!

A oprócz tego Matę możecie usłyszeć także przerzucając kanały w telewizji i zatrzymując się na TV Puls 2. Stacja w nowym roku wykorzystała „Hannę Montanę” w teaserze filmu (naturalnie o tym samym tytule), który, gdyby ktoś był zainteresowany, zostanie wyemitowany na kanale 5 stycznia.

https://pl-pl.facebook.com/tvpuls2/videos/1053863521625107/

Zostaje nam tylko szczerze pogratulować Macie. Wygląda na to, że ma szansę, nawiązując do linijki schaftera, mocno przyszlifować kulturę i tę hip-hopową przenieść bardziej do codzienności.

fot. kadr z klipu „Pasointeligencja”, youtube.com/FREE NOW

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Rapowy Sylwester rodem z TV – Czy to miałoby szanse wypalić?

Większość z Was planowała pewnie jakąś konkretną imprezkę na Sylwestra. Jeśli była to domówka, to była spora szansa, że w pewnym momencie ktoś przełączył telewizję na jeden z popularnych kanałów, by zobaczyć co dzieje się na imprezach organizowanych w dużych miastach. Jeśli nie, bo akurat przygotowaliście sobie na ten wieczór dobrą playlistę, rodzice sporej części z Was pewnie wyręczyli Was w oglądaniu tych harców. Oczywiście próżno było doszukiwać się tam , bo prym wiedli artyści muzyki popularnej i disco polo. Nie oznacza to jednak, że nasi rodzimi nawijacze zrobili sobie wolne. Quebonafide na przykład grał wówczas koncert. Co by się stało, gdyby jedno z drugim połączyć? Czy to w ogóle ma szanse wypalić?

Hip Hop,News
DaBaby zatrzymany przez policję

DaBaby namieszał w 2019 roku, dlatego słusznie oczekuje się, że w 2020 znów będzie na ustach wszystkich. Trzymamy za to kciuki i jednocześnie mocno liczymy, że ewentualny szum wokół artysty będzie wygenerowany wyłącznie przez jego muzykę, a czasem przez kolejne dobre uczynki. Na razie jest jednak bohaterem głośnego zatrzymania przez policję.