Hip Hop,News

Policjant groził ciężarnej matce z dzieckiem! Jay-Z przybywa na ratunek

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Policjant groził ciężarnej matce z dzieckiem! Jay-Z przybywa na ratunek

Shawn Carter strikes again. Raper jest znany z tego, że ciężki los Afroamerykanów i innych mniejszości leży mu na sercu. Udowodnił to wielokrotnie, ostatnio chociażby udostępnieniem swojego zaplecza prawniczego w sprawie deportacji 21 Savage’a. Jeszcze wcześniej pomagając wyciągnąć Meek Milla z więzienia. Teraz jego uwagę zwróciło zachowanie policjanta z Arizony.

Od czasu do czasu po internecie biegają sobie filmiki ilustrujące rasistowski stosunek policji w USA do obywateli innej rasy niż biała. Przynajmniej raz w roku opinia publiczna na całym świecie z nieskrywanym zażenowaniem musi przyznać, że nic się nie zmienia, a biali policjanci (choć ostatnimi czasy również czarnoskórzy) nadużywają władzy. Damn, Nas nagrał o tym nawet kawałek pod wiele mówiącym tytułem „Cops Shot The Kid„. Tym razem wszystko jest tak ewidentne, że komentującym trudno jest wejść w polemikę. Zresztą, zobaczcie wideo:

W telegraficznym skrócie: Ciężarna kobieta z dzieckiem na rękach jest zastraszana przez policjanta, który – cytujemy – chce „umieścić kulkę w jej głowie” (niektórzy twierdzą, że zdanie padło w kierunku partnera kobiety). Wyrażenie dosyć dalekie od „To protect and to serve”. Jaki jest background? 4-letnia córka kobiety miała ukraść ze sklepu lalkę.

Sytuacja jest tak ewidentna, że policja w Phoenix zareagowała natychmiastowo, a policjanta odsunięto od działań w terenie do pracy przy biurku. To jednak nie wszystko. Iesha Harper (wspomniana matka) i jej partner Dravon Ames nie przyjęli przeprosin od władz – uznali je po prostu za nieszczere.

Tu na białym koniu wjeżdżają Jay Z i jego adwokat – Alex Spiro – ten as, który ogarniał sprawę deportacji 21 Savage’a. Chcą wesprzeć rodzinę w wyegzekwowaniu od miasta 10 milionów dolarów odszkodowania. Mają na to duże szanse, bo już teraz wspiera ich Tom Horne – były adwokat generalny stanu Arizona. Notatka o odszkodowanie została wniesiona. Miasto Phoenix ma 60 dni na ustosunkowanie się do jej treści. W innym wypadku zostanie złożony pozew.

fot. kadr z wideo „Cop Pulls Gun on Pregnant Mom Over Her 4-Year-Old’s Alleged Mistake| NowThis”, youtube.com /NowThisNews

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Bedoes jak Liber – czyli kilka słów o komercji

Ostatnio pisałem o planowanym występie Otsochodzi na Festiwalu w Opolu. Janek zagrał na poniedziałkowym koncercie, który był przeznaczony dla alternatywnych artystów. Na głównej, weekendowej części pojawiała się natomiast dwójka innych raperów - Bedoes i Liber. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ przy zestawieniu tych dwóch ksywek naszła mnie myśl - Czy granica pomiędzy odbiorcą rapu a popu się zatarła? W sensie, co młody raper musiałby zrobić, aby podobnie jak Liber zostać wyklętym przez środowisko i opuszczony przez starych słuchaczy.