Streetwear

Polska marka inspiracją dla Off-White?

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Polska marka inspiracją dla Off-White?

Sweter przedstawiony przez markę Virgila Abloha podczas pokazu na jesień 2019 zdaje się budzić silne skojarzenia z projektem brandu znad Wisły. Jakiego? O tym poniżej.

Na początek kilka słów o całokształcie nowej kolekcji Virgila; Off-White stara się za wszelką cenę pokazać, że nie jest już brandem stricte streetwearowym, którego portfolio zamyka się na pokrytych w całości logotypami bluzach i koszulkach. W linii na jesień 2019 widzimy przede wszystkim spory zwrot ku oversize’owemu, luźnemu podejściu do tailoringu. Duży nacisk położono tu na spodnie o szerokim kroju, luźno opadające na cholewki (dotąd mocno eksponowanych) butów. Do współpracy zaproszono amerykańskich raperów. W roli modeli na wybiegu wystąpili dobrze znani z Georgii – Offset z grupy Migos i Playboi Carti.

Prócz czerni, szarości i klasycznego niebieskiego jeansu, duży nacisk położono na neonową zieleń. Dla samego Virgila nie jest to nic nowego – w końcu echa niedawnej premiery kolaboracji z Nike na Air Force 1. nie zdążyły jeszcze do końca umilknąć.

Tyle odnośnie całokształtu. Naszą uwagę przykuł sweter zaprezentowany na wybiegu przez Cartiego, przyozdobiony zielono-białym wzorem.

View this post on Instagram

Playboi Carti for @off____white

A post shared by AC* ^! (@awfulcarti) on

Zdaje się, że już to gdzieś widzieliśmy. I to na rodzimym podwórku! Podobny sweter zaprezentowało już wcześniej krakowskie MISBHV pod wodzą Natalii Maczek.

fot. MISBHV

Interesująca (i stanowiąca swego rodzaju wyróżnienie dla polskiej marki) inspiracja, chociaż u niektórych budzi już wątpliwości. Ocenę pozostawiamy Wam.

Fot. Instagram/MISBHV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Kolejna odsłona Adidas Yeezy Boost 350. ,,Hyperspace”

Kanye West nie odpuszcza 350-tkom. Oto kolorystyka – "Hyperspace".

News
Playboi Carti skazany za pobicie

Oskarżenia o wykroczenia i przestępstwa (najróżniejszego rodzaju) kierowane pod adresem raperów są praktycznie codziennością. Wczoraj do grona tych, którzy miewają problemy z prawem, dołączył Playboi Carti.