News,Ranking,Wyróżnione

Kogo najczęściej słucha się na Spotify? Mamy ranking!

Anna Cecocho -
News,Ranking,Wyróżnione - - Dodane przez Anna Cecocho

Kogo najczęściej słucha się na Spotify? Mamy ranking!

Za nami już pierwszy dzień wiosny, co oznacza, że do końca marca już bliżej niż dalej. Można więc zacząć podsumowywać. Jesteście ciekawi kto był najczęściej wybieranym wykonawcą w tym miesiącu na Spotify w kategorii „Polski Hip-Hop”? My znamy odpowiedź i przygotowaliśmy dla Was Top 20 najbardziej słuchanych artystów właśnie z tej kategorii. Ranking został stworzy na podstawie danych m.in. z lutego 2019 roku oraz na podstawie streamów.

Chyba nikogo nie zdziwi jeśli powiemy, że przoduje Taco. Nie jest to zresztą nagłe zwycięstwo. Raper utrzymuje się na szczycie listy już od 2018 roku (o tym za chwilę). Co ciekawe, dwójka pozostałych tegorocznych laureatów Fryderyków, wcale nie depcze mu po piętach. PRO8L3M zajął 7. miejsce, zaś O.S.T.R. – stara wyga rapu – dopiero 13. Wyjadacza prześcignęli tacy newschoolowi młodzieńcy jak Young Igi, czy Bedoes. Dodatkowo z życiowymi i głębokimi tekstami Adama wygrały niewymagające mocniejszych przemyśleń kawałki Malika Montany. Mogło Was nieco zaskoczyć również 9. miejsce Tymka. Raper w rankingu pokonał takie postaci jak Białas czy Jan-Rapowanie. A jak już o Janku mowa, to wspomnimy o jego producencie – Nocnym. Tak, on też załapał się na listę, mimo że nie rapuje. Co jeszcze bardziej zaskakujące – Kubi Producent też jest w zestawieniu! I to na 3. miejscu! Dwóch producentów na 20 artystów. Zaskoczeni? My troszkę. Topkę zamyka PlanBe. Młody raper, który w marcu już na ten moment może pochwalić się liczbą 298 142 słuchaczy.
Wszystkie pozostałe liczby podane w rankingu z łatwością znajdziecie na profilach artystów na Spotify.

No, ale to nie koniec rankingów. W kategorii „Polski Hip-Hop” mamy również podsumowanie roku 2018. Niestety tu dokładnych liczb Wam nie podamy. Polityka Spotify zabrania udostępniać te dane. Ale mimo wszystko ranking warto przeanalizować. Niby raperzy podobni, a jednak trochę się tu pozmieniało. No dobra -nie pierwsze miejsce. Jak wspominaliśmy wyżej – Taco trzyma pozycję i nic nie wskazuje na to, żeby łatwo chciał oddać koronę. Ale już z jego partnerem z Taconafide bywało różnie. Na przykład w lutym tego roku Quebo spadł na czwarte miejsce, by drugie ustąpić Kubiemu Producentowi. Potem jednak wrócił do formy.

Swoją drogą, w podsumowaniu 2018 roku, Kubi Producent jest jedynym producentem na liście. Chapeau bas, Kubi. Co jeszcze może Was zdziwić w tym rankingu? Możliwe, że wysokie miejsce Young Igiego. Na pewno należy je łączyć z premierą jego płyty „Konfetti”, wydanej pod koniec roku. No i KęKę – 15. miejsce. Wydawałoby się, że raczej nie pojawi się w topce. A jednak! Listę z 20 lokatą zamyka zaś Young Multi. To dla młodego rapera zdecydowanie dobry wynik i może się nim chwalić. Na pewno dużo bardziej niż ostatnim miejscem w rankingu ilości użytych unikatowych słów.

I co, zdziwiły Was wyniki? A może tak właśnie obstawialiście? My przyznajemy, że momentami przeżyliśmy niemałe zaskoczenie. Jeśli Wy nie, to zajrzyjcie do naszych tekstów o najdroższych outfitach raperów albo o najdroższych teledyskach. Tu to dopiero można zbierać szczękę z podłogi.

Fot. z klipu „Wyrosłem Na Blokach” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,Wyróżnione,Wywiady
„Artysta” pasuje do wielu ludzi – Wini i wywiad, cz. 1

Wywiad z Winim to wyzwanie - na wielu płaszczyznach. Ta pierwsza narzuca się samoistnie: zrób wywiad z kimś, kto sam przeprowadza je w niespotykanym i zaskakującym formacie. Ta druga wynika z geografii - Szczecin jest z Warszawą skomunikowany... kiepsko. Czekało mnie 7 godzin podróży w jedną stronę. W pociągu bez WARSu. Wstałem o 5.00, o 6.00 wyszedłem z mieszkania. Pociąg miałem kilka minut przed 7.00. Musiałem być pewny, że się wyrobię. Wyrobiłem się. Chwilę po 14.00 dotarłem na miejsce. Wini czekał pod dworcem w swoim kultowym, białym BMW. - No ładnie - pomyślałem, dopalając pierwszego papierosa tego dnia.

Felieton,Hip Hop
„Jestem lepszy od 2Paca”. Kto tym razem? Kodak Black

To zdanie regularnie pojawia się w mediach. Rok do roku któryś z raperów przeżywa chwile samouwielbienia i określa się lepszym raperem od 2Paca bądź Notoriousa. Tym razem przewózkę uskutecznił Kodak Black.