Rap

Polski rap na Instagramie, ale to klocki LEGO!

Filip Klarzyński -
LEGO
LEGO
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

Polski rap na Instagramie, ale to klocki LEGO!

Zastanawialiście się kiedyś, jak Wasi ulubieni artyści wyglądaliby w świecie minifigurek LEGO? Jeśli tak, to macie teraz idealną okazję, aby to sprawdzić. Przyjrzeliśmy się profilom, których autorzy budują polski rap z klocków. Znaleźć można zarówno inspiracje okładkami albumów, jak i wierne kopie raperów z zachowanymi najdrobniejszymi szczegółami.

@lego_okladki_albumow

Największa perełka. Lego okładki albumów to przecudowny profil. Covery płyt w nowej odsłonie wyglądają świetnie, widać dopracowanie w każdym projekcie i nie ma tu miejsca na ustępstwa. Każda z okładek robi wrażenie, a myślę, że materiału na przeróbki nigdy nie zabraknie. Tylko czekać, aż któryś z raperów zaskoczy nas i wypuści krążek w takim stylu. Dla bardziej ciekawskich – profil @lego_okladki_albumow prowadzi również IGTV, na którym znaleźć możemy making ofy powstawania okładek. Dla zajawkowiczów jest to zdecydowanie świetna opcja, ponieważ nie zawsze mamy szansę obejrzeć proces twórczy artystów.

@to_advise

Mniejszy twórca, który dopiero się rozkręca. Na jego Instagramie oprócz rapowych przeróbek możemy znaleźć jeszcze te ze świata YouTube’a lub Twitcha. Są takie projekty, jak Quebonafide w ciele C3PO albo głowa Taco Hemingwaya dołączona do obudowy R2-D2. Oczywiście @to_advise nie tylko stawia na arty humorystyczne. Znajdziemy również wierne kopie naszych ulubionych artystów w formie wspomnianych wcześniej minifigurek LEGO. Odwzorowanie całej ekipy SBM robi wrażenie!

@character_fc

Ten profil podchodzi inaczej do stylistyki LEGO, dlatego zamiast wiernych kopii klocków znajdziemy tutaj fanarty inspirowane minifigurkami. @character_fc pokazuje nam, jak wyglądaliby celebryci, muzycy czy sportowcy w klockowym świecie. Bez wątpienia nacisk stawiany jest na szczegóły. Autor nie zapomina nawet o tych najdrobniejszych. Dodatkowo czasami w tle możemy znaleźć smaczki kojarzące nam się z daną osobą.

@legotacohemingway

Na koniec zostawiliśmy najbardziej amatorski projekt – @legotacohemingway. Na razie możemy traktować go jako ciekawostkę, ale mimo wszystko widać w tym zajawkę. Zdjęcia najczęściej nawiązują do linijek Taco Hemingwaya, ale zobaczyć można nie tylko jego…

fot. @lego_okladki_albumow

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Polski rap na maturze. Kto pomoże Wam zdać?
rap na maturze

Matura z języka polskiego już za moment – egzamin na poziomie podstawowym odbędzie się 4 maja o godzinie 9.00. Jego ważnym elementem jest praca pisemna, w której należy odwołać się do wybranych lektur lub innych tekstów kultury. W stresie można zapomnieć o wszystkim, czego się do tej pory nauczyliśmy. W takich momentach z pomocą przychodzą wyuczone na pamięć kawałki naszych ulubionych raperów. Jak wykorzystać ich rap na maturze?

Lifestyle
Jak Bartosz „xntentacion” Rudecki zdobył Twitcha?

Swoimi streamami podbił polską scenę Twitcha dosłownie w chwilę. Bartosz „xntentacion” Rudecki z transmisji na transmisję rozwija się coraz szybciej i pokazuje, że wcale nie ma zamiaru zwolnić. Przeciwnie, do głowy wpada mu coraz więcej pomysłów na rozwój swojej działalności w internecie i poza nim. W jaki sposób odniósł sukces i zjednał sobie tak dużą rzeszę fanów w tak krótkim czasie?