Lifestyle

Positive Ways, czyli charytatywne wyprawy samochodami za miliony

Mikołaj Michalak -
Positive Ways
Positive Ways
Lifestyle - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Positive Ways, czyli charytatywne wyprawy samochodami za miliony

Raz na jakiś czas nasze social media zostają zalane filmami oraz zdjęciami z uczestnictwem sportowych samochodów. Samochodów wartych miliony złotych, a to wszystko pod logiem „Positive Ways”. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym tak naprawdę jest to Positive Ways. Warto więc przy okazji dobiegającej końca tegorocznej eskapady nieco bliżej zapoznać się z działalnością tej organizacji.

Czym zajmuje się Positive Ways?

Pomimo, że niektórym imprezy samochodowe mogą nie kojarzyć się najlepiej, warto spróbować zrozumieć fenomen tych „zlotów”. Główną ideą przyświecającą zarówno organizatorom, jak i uczestnikom, jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom przy okazji dzielenia się swoją pasją. Właściciele ekskluzywnych samochodów sportowych z całej Polski zjeżdżają się w wyznaczonym terminie, aby poprzez licytację czy też samo wpisowe wspierać potrzebujących.

„W tym roku zebrane podczas wyjazdu środki przeznaczymy na remont dwóch domów samotnej matki w Poznaniu i w Kiekrzu pod Poznaniem oraz badania dzieci z wielkopolskich Domów Samotnej Matki”

I tak, wydarzenie oceniane przez pryzmat licznych filmów na YouTube czy nieco szpanerskich zdjęć na Instagramie okazuje się nieść za sobą ogrom dobra. Już w zaledwie dnia w trakcie tegorocznej imprezy udało się zebrać 600 000 złotych!

View on Facebook
positiveways.eu

Jak wyglądają wyprawy Positive Ways?

Każde z organizowanych wydarzeń składa się z przejazdu po Polsce. Przykładowo, tegoroczny zjazd zakładał przejazd do 6 miast o długości 1000 kilometrów. Wyprawa rozpoczynała się w Krakowie, a finiszowała w Kołobrzegu. W trakcie tych sześciu dni można było podziwiać 50 niesamowitych samochodów o łącznej wartości około 100 milionów złotych. Jeśli macie Lamborghini czy Ferrari to warto się zastanowić nad uczestnictwem w przyszłorocznej edycji. Wystarczy wypełnić zgłoszenie na oficjalne stronie organizatora oraz wpłacić wpisowe. Ile ono wynosi? 15 300 złotych za kierowcę i pasażera… Na każdego uczestnika czekają jednak liczne dodatkowe atrakcje jak choćby wizyta w bazie F16, a 1000 złotych zostaje automatycznie przekazane na zbiórkę.

Każdy chce tam być

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Positive Ways to najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna w Polsce. Nigdzie indziej nie zobaczymy tak ekskluzywnych, wręcz limitowanych aut. W trakcie całego wydarzenia panuje fantastyczna atmosfera i nietrudno o spotkanie sławnych twórców takich, jak Budda czy Poczciwy Krzychu. Przez ostatnie dni zrobiło się głośno w internecie o incydencie z udziałem tego pierwszego, który udzielał autografów w Bałtyku. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie udzielał ich w zanurzonym Mercedesie G Klasie. Cały ten rozgłos spowodował, że Budda nagrał TikToka wyjaśniającego całe zajście oraz tłumaczącego, co tam się działo. Sprawa musiała odbić się szerokim echem wśród mieszkańców Kołobrzegu skoro zainteresowały się nią nawet lokalne media.

@imbudda.7

G klasy kwadrat w Bałtyku, no i fajnie ? #news #comedy #mercedes

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Travis Scott rozpoczyna współpracę z Dior!
Travis Scott

Travis Scott to postać niezwykle barwna. Osiągnął wiele nie tylko w branży muzycznej. Jego wszechstronność sprawiła, że trudno nazywać go wyłącznie raperem, mimo, że to muzyka przyniosła mu sławę. Tego lata przygotował on kolejny projekt, którym zamierza podbić salony modowe całego świata. Czego możemy się spodziewać?