Rap

Poznaliśmy nową ekipę Żabsona! Kim są DJ MATTZ i Waima?

Mikołaj Michalak -
żabson
żabson
Rap - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Poznaliśmy nową ekipę Żabsona! Kim są DJ MATTZ i Waima?

Od ostatnich koncertów minęło dużo czasu. Taki okres przestoju sprzyja wielu zmianom, co również odczuł sam Żabson. Odpowiednio pokierowaną akcją promocyjną wykreował on nową gwiazdę polskiej sceny – Young Leosię. Podobna sytuacja miała miejsce z Januszem Walczukiem, który zaczął samodzielnie kształtować swoją karierę i zaprzestał występowania z Żabsonem. Splot tych wszystkich wydarzeń zmusił Żabę do zebrania nowej ekipy koncertowej. Kto będzie w jej składzie?

DJ MATTZ

DJ Mattz, czyli Mateusz Szlom, rozgłos zyskał przede wszystkim dzięki swojemu kontu na TikToku. Prezentując wykonane przez siebie remiksy znanych rapowych kawałków, zebrał już blisko milion polubień. Co więcej, to właśnie TikTok okazał się jego przepustką do rapowego środowiska. Na kilka dni przed ogłoszeniem nowej ekipy koncertowej, Żabson udostępnił na swoim instagramowym stories jego filmik oraz pytanie do fanów, czy powinien zatrudnić Mateusza. Jak widać praca DJ Mattza spodobała się Żabsonowi na tyle, by podjąć z nim jak najprędzej współpracę. Swoje prace umieszczał również na YouTube, lecz nie odbiły się one tam takim echem. Ze wstępnych informacji wypływających od Żabsona możemy stwierdzić, że panowie się świetnie dogadują i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na ich występy na scenie. A co z hypemanem?

WAIMA

Do całej grupy koncertowej dołączył również nowy hypeman. Szesnastoletni Waima, dla którego rap to nic nowego. Od jakiegoś czasu jest bowiem bardzo rozpoznawalną postacią polskiego podziemia. Został on doceniony nie tylko przez swoją bezpośrednią inspirację – Żabsona, ale także przez szerokie grono fanów. Znalazł się również na zestawieniu RedBulla jako jeden z wschodzących polskich artystów. Na scenie zasłynął swoimi dwoma singlami: „Zły” oraz „Lego”, które jak na początkującego zrobiły sporo wyświetleń. Spodziewałbym się, że odniesie on podobny sukces, jak Young Leosia. Koncerty u boku Żabsona dadzą mu nie tylko rozgłos, ale również cenne doświadczenie oraz znajomości. To tylko kwestia czasu, kiedy dostaniemy singiel od Waimy z udziałem Żaby, który z pewnością będzie przełomowym momentem w karierze tego młodego muzyka. Jeśli sam Kooza, jedna z bardziej wpływowych postaci na polskiej scenie, zwrócił na niego uwagę, to znaczy, że ten człowiek jest skazany na sukces.

Udostępnij
Wywiad
Michał Szczygieł: Jest przepaść pomiędzy tym, co robiłem a co robię teraz [WYWIAD]
Michał Szczygieł

Michał Szczygieł opowiedział nam o swoich planach na przyszłość i o tym co znajdziemy na jego płycie. Wszystko to na chwilę przed premierą jego debiutanckiego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 18 czerwca!

Rap
„Call Me If You Get Lost” – znamy datę premiery i okładkę nowego albumu Tylera!
call me if you get

Wśród najbardziej oczekiwanych albumów 2021 pominęliśmy jego. A jak można było się spodziewać, to, że Tyler, the Creator w przeciągu najbliższych miesięcy wyda następcę "Igora" było bardziej pewne niż premiera "Culture III" Migos czy "Certified Lover Boy" Drake'a. Lider Odd Future kolejne albumy wydaje przecież konsekwentnie co dwa lata. "Call Me If You Get Lost" jest bliżej, niż myśleliśmy.