Gaming

Premiera Minecraft 1.17! Co dodano w przełomowej aktualizacji?

Filip Grzesik -
Minecraft 1.17
Minecraft 1.17
Gaming - - Dodane przez Filip Grzesik

Premiera Minecraft 1.17! Co dodano w przełomowej aktualizacji?

8 czerwca to ważna data dla fanów wirtualnych klocków. Światło dzienne ujrzała pierwsza część aktualizacji zatytułowanej „Caves & Cliffs”. Jakie najważniejsze nowości przyszykowali dla graczy twórcy Minecraft 1.17?

Twórcy gry stawiają teraz na aktualizowanie gry rzadziej, ale z większą ilością zawartości. Ostatni duży update miał miejsce 23 czerwca 2020 roku i dotyczył rozwinięcia Netheru (minecraftowego piekła). Jak wskazuje nazwa aktualnej łatki, twórcy gry skupili się na jaskiniach. Te dawno nie były urozmaicane, więc najwyższa pora na dodanie zawartości w tym kluczowym obszarze gry. Nowy system generowania gór zostanie wypuszczony dopiero przy okazji następnego dodatku.

Jaskinie w Minecraft 1.17

Podczas eksplorowania jaskiń będziemy mogli napotkać nowe biomy. Wśród nich znajdziemy Lush Caves. Są to zielone groty pełne roślin. Aby je odszukać inaczej, niż trafić na nie losowo, gracz powinien szukać nowych drzew azalii, które generują się nad wspomnianą lokacją. Korzenie rośliny sięgają aż do jaskini. W niej możemy znaleźć m.in. nowy blok mchu. Groty oświetlają świecące jagody, a z sufitu wystają jaskiniowe pnącza. 

Blisko dolnej krawędzi mapy, przy poziomie bedrocka możemy napotkać następny nowy biom. Tym razem znacznie bardziej niebezpieczny. Mowa o Deep Dark. Tam gracz będzie miał okazję spotkania nowego przeciwnika, zupełnie różniącego się od jakiegokolwiek innego moba w grze. Warden to pierwszy ślepy potwór, jakiego spotkamy w Minecrafcie. Wyczuwa gracza na podstawie wydawanych przez niego odgłosów. Kiedy się do niego skradamy, nie słyszy nas. Jest bardzo silny, więc żeby go pokonać, gracz będzie musiał włożyć więcej wysiłku niż na podstawowe potwory. Wzrost Wardena jest również nietypowy. Potwór ma ponad trzy kratki wysokości. 

Chodząc dalej, można natknąć się na jaskinie, w których zobaczymy niespotykane do tego momentu stalaktyty. Do gry dodano również nowe minerały. Wśród nich możemy wymienić ametyst, który generuje się w specjalnych małych grotach, wypełnionych tym blokiem. Jest też miedź, która przerobiona w blok ma właściwość, jaką jest utlenianie. Blok zmienia swoją barwę tym bardziej, im dawniej został postawiony. Aby temu zapobiec, należy ją woskować. Z miedzi można stworzyć piorunochron, który służy do ściągania w jedno miejsce wszystkich okolicznych uderzeń pioruna. Ważnym dodatkiem są też nowe, wielkie jaskinie. Są większe niż jakiekolwiek wcześniej w grze.

Teleskop

Poza tym do gry dodano teleskop. To dobra wiadomość dla graczy, którzy przez ostatnie lata grali ze specjalnie pobranymi modyfikacjami na przybliżanie ekranu. Teleskop pozwala zobaczyć krajobraz w dziesięciokrotnym powiększeniu. 

Nowe zwierzęta

Podczas rozgrywki napotkamy także nowe zwierzęta. Jest to świecąca ośmiornica, która upuszcza po zabiciu świecący atrament. W górach spotkamy kozy, które potrafią skakać na 5 bloków wysokości. Najważniejszym nowym zwierzęciem jest Axolotl, którego można oswoić. Wtedy ten wodno-lądowy mob będzie pomagał graczowi w walce.

Poza tymi zmianami dodano jeszcze wiele mniejszych dodatków, na które gracz będzie miał okazję się natknąć, grając w Minecraft 1.17. To zdecydowanie jeden z największych i najbardziej przełomowych update’ów w długiej historii gry. Wszystko przez to, że mocno zmienia fragment gry, na którym jest oparta rozgrywka, czyli eksploracja jaskiń.

fot. kadr z kanału YouTube xisumavoid

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Dokument o pobycie A$AP Rocky’ego w szwedzkim areszcie jeszcze w czerwcu!
A$AP Rocky dokument

Sprawę Flacko śledziliśmy uważnie, podobnie jak cały świat. Dwa lata temu podczas europejskiej trasy koncertowej A$AP Rocky został aresztowany po bójce na ulicach Szwecji, a w jego uwolnienie zaangażował się sam Donald Trump i Kim Kardashian. Raper w areszcie spędził miesiąc, a teraz opowie o tym w specjalnym dokumencie.

YouTube
Kruszwil oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna nie żyje
Kruszwil oskarżony

Ta część serwisu YouTube chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać. Znany już z patologicznego kontentu na tej platformie Kruszwil na początku roku miał uderzyć w głowę starszego mężczyznę. Po kilku miesiącach od wydarzenia pobity skarżył się na złe samopoczucie i zmarł 9 maja. Kruszwil został oskarżony.