Hip Hop,News

Proceente startuje z nowym podcastem. Głównym tematem… piwo

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Proceente startuje z nowym podcastem. Głównym tematem… piwo

Chmielotok, bo tak nazywa się nowy format Proceenta, w założeniu jest po prostu ciekawą rozmową przy piwku. Jak wiadomo nie od dzisiaj jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez ludzi w ogóle (choć niekoniecznie alkoholem musi być to piwo), więc nowy format bardziej naturalny być nie mógł. Młodsi mogą kojarzyć Proceenta z podcastów w CGM.pl, starsi choćby z legendarnej ekipy Szybki Szmal czy też projektów z Emazetem.

Proceente jest jednym z niewielu aktywistów (i dziennikarzy) hip-hopowych, którzy faktycznie ogarniają to, o czym mówią. Zna branżę od strony praktycznej kompletnie, bo jest i raperem i wydawcą, zna branżę od strony teoretycznej, bo przesłuchał wielką ilość materiałów, a i przeczytanie niejeden książki (choć tu akurat może nie do końca chodzi o te związane stricte z hip-hopem) pomaga mu w konstruowaniu ciekawych i przenikliwych wniosków na tematy wszelakie.

Gościem pierwszego odcinka jest Vienio, członek legendarnej Molesty (w sumie to chyba ex-członek? Zespół się wszakże rozwiązał…), który z zamiłowania skrobie sobie rzepkę w gastronomii, więc też ma sporo do powiedzenia, a że jest postacią barwną, to miło się tego słucha. Takie połączenie nie mogło się skończyć inaczej i dostaliśmy godzinę bardzo przyjemnej rozmówki. A skoro o piwie jest, to i o piciu jest, więc dowiecie się z niej choćby tego, kiedy Vienio pierwszy raz się… no cóż, na##bał.

fot. kadr z wideo „Chmielotok – Rozmowy z Proceentem feat. VIENIO”, youtube.com/Chmielotok

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Dlaczego potrzebujemy nowego Smagalaz, a ludzie powinni zacząć słuchać Mopsa i Abla

Dawno, dawno temu, za górami i za lasami, dwóch ancymonów, Abel i Mops, założyło grupę o wdzięcznej nazwie Smagalaz. A nie, chwila, wcześniej byli znani jako Słowanacja, ale dopiero DJ Pete dostrzegł w nich to "to". Więc dawno, dawno temu, za górami i za lasami, trzech ancymonów, Abel, Mops i DJ Pete, stwierdzili, że pokażą światu, co to znaczy robić robotę. Jednak "Polska nie była gotowa" ani wtedy, ani w 2006 roku (pierwszy album), ani w 2010 roku (pierwszy mixtape). Mamy 2020 i choć zespół nie robi nic razem, to powinni jak dawno. Choćby z jednego prostego powodu - wszyscy dalej są w formie.

Hip Hop,News
Cardi B wyemigruje do Afryki? Władze Nigerii odpowiadają!

Po tym jak w Bagdadzie został zabity generał Kasem Sulejmani, a konflikt między Iranem a Stanami zaostrzył się, istnieje ryzyko, że państwo na Bliskim Wschodzie się zemści. W obawie przed wybuchem trzeciej wojny światowej, Cardi B zaczęła zatem rozważać na Twitterze powrót do swojej ojczyzny.