Hip Hop,News

Producent zabawek dla dzieci kupił Death Row Records

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Producent zabawek dla dzieci kupił Death Row Records

Do pierwszego kwietnia jeszcze daleko, ale spokojnie, interesy bogatych ludzi za oceanem każdego dnia przynoszą rozmaite absurdalne wiadomości. Tym razem miło (?) nam ogłosić, że Hasbro, firma, którą możecie kojarzyć chociażby z takiej marki jak Monopoly czy różnych małych samochodzików, kupiła Death Row Records i tym samym operuje katalogiem 2Paca, Snoop Dogga i Dr’a Dre.

Okej, ale doszło do tego, że raperzy z Compton są teraz w katalogu obok Kucyków Pony? Jak podaje Rolling Stone, Death Row Records zbankrutowało w 2006 roku. W 2013 roku firma Entertainment One kupiła wytwórnię za 280 milionów dolarów. Teraz Hasbro kupił Entertainment One za 4 miliardy dolarów. Dlaczego? Bo to firma głównie kojarzona ze Świnką Peppą i wydaje się, że nawet sami włodarze Hasbro jeszcze nie skumali, że przy okazji są posiadaczami najbardziej gangsterskich nawijek w historii.

Pozyskanie eOne przyniosło nam mnóstwo ukochanych i rodzinnych marek. (…) Zapewni nam to możliwość zaoferowania nowych produktów z własną, rodzinną narracją.

Brian Goldner, Hasbro CEO

Pewnie. Czekamy na Monopoly Compton i Dogg Pony? Instagram firmy już zalewają prośby o to, by wypuścili reedycje płyt 2Paca.

fot. WikipediaCC/Jason Persse from Brooklyn, USA

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Podaj jeden swój wers, który pozwala ci krytykować Eminema”. Royce da 5’9” wyjaśnia Lorda Jamara
kadr z wideo "Eminem x Sway - The Kamikaze Interview (Part 2)",

Wygląda na to, że wielka telenowela odbywająca się na łamach DJVladTV być może właśnie dobiega końca, bo Royce da 5'9'' w końcu się zebrał i wypuścił do sieci 10-minutowe wideo, na którym krok po kroku wyjaśnia, jak bardzo Lord Jamar nie ma prawa wyśmiewać Eminema czy uważać, że nie jest pełnoprawnym "mieszkańcem hip-hopowego domu". A o co w ogóle chodzi?

Hip Hop,News
A$AP Rocky wypiął się na Trumpa. Pomoc w Szwecji nie pomogła?

Flacko i bijatyka na ulicach Sztokholmu. Może pamiętacie jeszcze, że A$AP Rocky przesiedział sobie miesiąc w szwedzkim areszcie w tej sprawie nim doszło do rozprawy - na której, nawiasem mówiąc, nie musiał się stawiać bo został zwolniony - ale w wyniku której dostał wyrok dwóch lat w zawieszeniu (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Pewnie ogarniacie również, że podczas odsiadki rapera, prezydent USA, Donald Trump czynił nawet śmiałe interwencje za pomocą Twittera. Jakieś głębokie oburzenie, jakieś rozmowy z premierem Szwecji, jakieś wsparcie Kim Kardashian i Kanye Westa. Otóż okazuje się, że sprawdził się mój prognostyk i Trump robił to wszystko ze względów politycznych.