TikTok

Przypominamy trendy, które królowały na TikToku w 2020! [Część 1]

Julia Niedzielin -
trendy tiktok 2020
trendy tiktok 2020
TikTok - - Dodane przez Julia Niedzielin

Przypominamy trendy, które królowały na TikToku w 2020! [Część 1]

To właśnie trendy są na TikToku najważniejsze. Nagrywanie filmików o określonej tematyce, związanych z wybraną piosenką lub układem tanecznym może okazać się skutecznym sposobem na dotarcie do tysięcy widzów. Na pewno kojarzycie piosenkę „Yellow hearts” czy „You broke me first” . Które jeszcze zawładnęły TikTokiem w pierwszej połowie 2020 roku?

Olivia Rodrigo – „All I Want”

W styczniu zdecydowanie popularne było nagrywanie tiktoków do „All I Want”. Twórcy różnie podchodzili do tej piosenki. Powstawały układy taneczne, ale przede wszystkim były to krótkie, smutne historie opisywane w filmikach. Wykorzystanie tego dźwięku w styczniu wiązało się z dużą szansą na viral.

Ashe – „Moral of the Story”

Trend, który w lutym stał się absolutnym hitem. Wszyscy młodzi ludzie pełni żalu i smutku po rozstaniach, nagrywali tiktoki do tego dźwięku. Były to głównie składanki zdjęć ze związku i z późniejszego rozstania. Vibe, który towarzyszył filmikom z tym trendem, bardzo dobrze przyjął się wśród odbiorców.

BENEE – „Supalonely” ft. Gus Dapperton

W marcu, miesiącu, w którym TikTok zanotował znaczny wzrost użytkowników ze względu na pandemię, należał do piosenki „Supalonely”. Tu najistotniejszy stał się taniec stworzony do tego dźwięku. Zapoczątkowały go najpopularniejsze amerykańskie tiktokerki takie, jak Charli D’Amelio czy Adison Rae.

Doja Cat – „Freak”

Fenomen tego trendu polegał na filtrze, który zmieniał kolor włosów. W kwietniu powstała ogromna liczba tiktoków do piosenki „Freak”. Twórcy dodawali filmik, na którym pokazują siebie w różnych farbach i oceniają, jak w nich wyglądają.

Melanie Martinez – „Play Date”

Maj na TikToku jest najbardziej kojarzony z piosenką „Play Date” i trendem, w którym tańcząc do tego utworu w pewnym fragmencie używany jest efekt slow-motion. Pomysł na to wywodzi się z oryginalnego nagrania, które pochodzi z filmu „Lady bird”.

Black Lives Matter

Tiktoki nagrywane w czerwcu były głownie poświęcone aktualnemu wtedy problemowi. Dotyczyły one protestów Black Lives Matter i były wyrazem wsparcia tej inicjatywy. Dzięki temu okazało się, że TikTok to nie tylko zabawa, ale platforma, na której można promować pozytywne wartości. Aplikacja blokuje niebezpieczne i niewłaściwe treści, dzięki czemu zmniejsza ryzyko popularyzacji zachowań rasistowskich, wulgarnych i nietolerancyjnych.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Lil Yachty łączy siły z Reese’s. Coraz więcej raperów kolaboruje z branżą gastronomiczną
twitter.com/lilyachty

Raperzy od dawna wchodzą we współprace z innymi branżami. Prym w tym wiodą oczywiście marki odzieżowe, bo kolaboracje w postaci ubrań sprzedają się najlepiej. Coraz chętniej po raperów jednak zgłaszają się inne odnogi biznesu. Ostatnio apetytu na MCs nabrała gastronomia.