Hip Hop,News

Pusha T wyciąga z więzienia ludzi niesłusznie skazanych na dożywocie!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Pusha T wyciąga z więzienia ludzi niesłusznie skazanych na dożywocie!

Brzmi mocno? I takie jest w rzeczywistości, bo faktycznie daje efekty, ale na początku warto przedstawić pewien kontekst. Od jakiegoś czasu Pusha regularnie wypuszcza single z nadchodzącej płyty, którą ponownie – jak w przypadku Daytony – w całości wyprodukował Kanye West. Dużym echem odbił się zwłaszcza utwór z gościnnym udziałem legendarnej Lauryn Hill. Okazuje się, że kawałek pt. „Coming Home” inaugurował przy okazji akcję Third Strike.

O co chodzi? Do niedawna w USA obowiązywały trzy paragrafy, które kiedyś umożliwiły osadzenie dziesiątek ludzi wiążąc ich ze sprawami narkotykowymi. Pomimo, że prawa zniesiono, więźniowie dalej odsiadują wyroki. Dwie panie prawnik: MiAngel Cody i Brittany K. Barrnett, zwróciły uwagę na ten problem, a Pusha T zwrócił uwagę na nie. Niewiele myśląc od razu wpłacił 25 tysięcy dolarów na fundusz kampanii.

W 90 dni chcą uwolnić 17 więźniów, którzy są skazani na dożywocie. Te dwie kobiety same uwolniły 40 osób, które były skazane na ponad 800 lat w więzieniu! (…) Potrzebujemy więcej prawników. Stąd ta zbiórka. Po prostu potrzebujemy ich więcej.

Pusha T dla Rolling Stone

Pusha T nie mógł lepiej rozsławić tej akcji niż singlem z raperką, która nie nagrała nic od 1511 dni, jak skrzętnie doliczył się Rolling Stone.

Jak się okazało, Lauryn Hill jest fanką tego, co robi Pusha, więc featuring nie był tak trudny do załatwienia, jak mogłoby się wydawać. Wydaje nam się, że po tej akcji, jej sympatia jeszcze wzrosła.

fot. kadr z klipu „Pusha T – M.P.A. (Explicit) ft. Kanye West, A$AP ROCKY, The-Dream”, youtube.com/PUSHA T

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Napisaliśmy zwrotkę Tymka, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #1]

Kojarzycie Tymka? Wiadomo, wszyscy go kojarzą, włączywszy w to naszych rodziców, którzy już słyszeli go w radiu w trakcie jazdy do pracy. Raper wszedł w grę z podobnym impetem, co Szpaku rok temu i podobnie jak artysta z Morąga, tylko umacnia swoją pozycję. Tymek niedawno wydał EP-kę, zaraz wyjdzie jego długogrający album, na którym znajdą się takie tuzy polskiej sceny, jak chociażby Tede, a oprócz tego pojawia się na wielu numerach w charakterze gościa. Hit z Kizo to tylko jeden z przykładów, bo przecież nie możemy zapominać o współpracach z kartkym, MIYO czy Smolastym.

Hip Hop,News
Pezet: Kiedy jestem szczęśliwy, to bym w ogóle nie uprawiał tego zawodu

Maja Strzelczyk i Samuel Szczygielski przepytywali Pezeta na różne okazje w audycji dla Weszło FM. Poruszone zostały właściwie wszystkie istotne bieżące tematy, więc dla fanów całość wywiadu jest pozycją obowiązkową, a my przybliżymy Wam część z istotnych informacji.