Felieton,Hip Hop

Quebo i Fabijański już byli w HejtParku. Który raper następny?

Jakub Purłan -
hejtpark
hejtpark
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Quebo i Fabijański już byli w HejtParku. Który raper następny?

Instagram znacznie wpłynął na relacje fanów z artystami – ci kontakt z nimi mają głównie za pośrednictwem tego medium, na przykład korzystając z możliwości zadawania pytań. Raper może sobie wybrać, na co chce odpowiedzieć, a na co nie. O co jednak byś zapytał, gdybyś miał możliwość zrobić to na wizji, przez telefon?

Czym jest HejtPark?

To format prowadzony na YouTubie przez twórców „Kanału Sportowego”. Założycielami są znani dziennikarze i eksperci, czyli Tomasz Smokowski, Mateusz Borek, Michał Pol i Krzysztof Stanowski. HejtPark polega na tym, że prowadzący prowadzi rozmowę z gościem na żywo, a podczas niej dzwonią widzowie i mogą zapytać, o co tylko chcą. Jest to na tyle interesujące, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie słuchawki i czego chce się dowiedzieć. W tym wypadku trudno uniknąć odpowiedzi na pytanie. Tym bardziej, że wszystko dzieje się na żywo. Wielu z gości sporo zyskało na udziale w HejtParku, bo ludzie mogli poznać daną osobę zupełnie z innej strony, jak było w przypadku Parisa Platynova. Jednak niektórzy wcale nie wypadli najlepiej w ogniu pytań od internautów i ich wizerunek ucierpiał. Jest to swego rodzaju ryzyko, ale chyba właśnie to jest w tym wszystkim najciekawsze.

Kto następny?

Mimo, że to kanał, który opiera się przede wszystkim na sporcie, to jednak goście w HejtParkach są akurat z różnych środowisk. Udział w tym formacie wzięli m.in. Patryk Vega, Cezary Pazura, Maciej Kawulski, Małgorzata Domagalik czy Łukasz „Lotek” Lodkowski. Z branży hip-hopowej wielu gości jeszcze nie było, ale to nie znaczy, że ta sytuacja się nie zmieni. Jedną z pierwszych osób, o której pomyślałem, że nadawałaby się do takiego formatu to Wini. Raper ze Szczecina to niezwykle barwna postać, która moim zdaniem odnalazłaby się w takim programie. A co najważniejsze, Winicjusz zapewne rzuciłby kilka złotych myśli, których nigdy za wiele. Jego rozmów słucha się ciekawie i odbiegają one od typowych wywiadów – u niego nie ma żadnych tematów tabu, dlatego myślę, że w HejtParku nie byłoby pytań bez odpowiedzi.

Ostatnio Paluch zapytany na swoim Instagramie o ewentualny występ na „Kanale Sportowym” odpowiedział, że jest bardzo prawdopodobne, by zgodził się na udział w tym formacie. Szef BOR jest na scenie długie lata i zapewne ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia, o których nikt nie słyszał. Temat szybko został podłapany na Twitterze, a sytuację skomentował sam Mateusz Borek.

fot. facebook.com/NiktGorszyKazdyLepszy

Bardzo prawdopodobny może wydawać się także udział KrzyKrzysztofa. A to ze względu na to, że jest zawodnikiem KTS Weszło, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Hypeman Quebonafide z pewnością podzieliłby się wieloma ciekawymi historiami z podróży, których jak wszyscy wiemy, było dosyć sporo. Fajnie by było ujrzeć w takim programie legendę polskiego hip-hopu – Wojtka Sokoła. Zawsze ciekawie jest posłuchać zakulisowych sytuacji, zwłaszcza od takiej persony. Wiadomo, że założyciel Prosto zajmuje się wieloma rzeczami i można by było poruszyć sporo tematów, nie tylko tych hip-hopowych.

HejtPark to format, który cieszy się dużym zainteresowaniem w internecie. Jest to źródło wielu ciekawych, wcześniej nieznanych historii, przy których często można się uśmiechnąć. Zróżnicowanie gości sprawia, że ten program skierowany jest dla każdego. Może niedługo pojawią się tam kolejne osoby powiązane z hip-hopem.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Dobry towiec – Kabe „Mowgli” [RECENZJA]
Kabe - FEFE (prod. Opiat)

Kabe wszedł do polskiej sceny z futryną, kiedy wypuścił Albinosa. Kolejne single potwierdzały jego talent, ale wydana później EPka pozostawiała niedosyt. Pierwszym długogrającym albumem miał więc coś do udowodnienia, a przy okazji chciał też umocnić nim swoją pozycję w rapgrze. Szczerze powiem, że po pierwszych singlach nie sądziłem, że to się uda, bo te numery ani nie zachwycały, ani nie zaskakiwały. Od wypuszczenia fantastycznego "Nad Ranem" zacząłem jednak wierzyć, że mogę się mylić. No i się myliłem, bo "Mowgli" to solidny i wcale nie nudny album, na którym Kabe klaruje swój styl, wciąż jednak nieco kombinując.

Felieton
Keanu Reeves, A$AP Rocky i cyborgi, czyli nadchodzący, największy produkt eksportowy Polski!
Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves

Akurat w muzyce nie możemy pochwalić się (jeszcze!) znanymi na całym świecie Polakami, ale są już dziedziny, w których nasi rodacy nie w zasadzie rozdają w nich karty. Jedną z takowych jest z pewnością branża gier wideo, w której prym wiedzie CD Projekt RED.