Hip Hop,News

Quebo restartuje swoją wyprzedaż ciuchów. Czy raper zapowiedział ją już dwa lata temu?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Quebo restartuje swoją wyprzedaż ciuchów. Czy raper zapowiedział ją już dwa lata temu?

Od kilku dni każdy ruch medialny Quebonafide generuje gigantyczny szum w internecie. Jego działania są na pierwszy rzut oka bardzo proste, ale przy tym niezwykle tajemnicze. Niektóre jednak wymykają się nieco spod kontroli, czego najlepszy dowodem jest wyprzedaż jego ciuchów.

Quebonafide zdecydował się bowiem na wrzucenie na swojego Instagrama, krótkiego filmiku, w którym ogłosił, że szykuje wyprzedaż swoich łaszków. Oczywiście bardzo zbagatelizował tym określeniem swoje ubrania, bo przedstawione przez niego części garderoby okazały się gratkami dla fanów streetwearu. Raper ogłosił, że będą one do wylicytowania od konkretnych cen wywoławczych, które na pierwszy rzut oka wydawały się wręcz śmieszne. Kiedy ubrania wreszcie znalazły się na jego koncie na Allegro, błyskawicznie osiągnęły kuriozalne ceny. Niektóre przedmioty dobiły do 20 milionów złotych. Artysta został zmuszony do tego, by te aukcje usunąć. Za pośrednictwem Instastories nagrał również krótki filmik, w którym poprosił, by oferować racjonalne ceny za ubrania i nie traktować tego jako żart, gdyż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Biorąc pod uwagę rzeczywistą wartość ciuchów, łącznie Quebo może zainkasować kilka tysięcy złotych. Taka suma na pewno znacząco wspomoże organizację charytatywną, na konto której raper zdecyduje się przelać te pieniądze. Jeśli sami chcecie pomóc i przy okazji zgarnąć ubrania swojego idola, możecie je tutaj licytować. Warto też nadmienić, że ten konkretny ruch artysty był do przewidzenia, ponieważ sam w zasadzie go niegdyś ogłosił. Członkowie fejsbukowej grupu „Jak będzie w ROMANTIC PSYCHO”, która zresztą stworzona została po to, by rozważać kolejne ruchy promocyjne rapera, doszukali się zapowiedzi tej akcji w trakcie rozmowy, którą z raperem przeprowadził Wini w lipcu 2018 roku. Istotny dla sprawy fragment zaczyna się w okolicach 23 minuty wywiadu. Jesteście ciekawi, ile jeszcze sugestii rapera dotyczących jego obecnych działań przegapiliśmy? Obawiamy się, że całe mnóstwo.

fot. kadr z klipu „Quebonafide – C’est la Vie (prod. Wrotas LifeView)”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pop Smoke nie żyje. Kim był młody raper?

Wczoraj pożegnaliśmy Pop Smoke'a. Młody raper zadebiutował w zeszłym roku mixtape'em "Meet the Woo". Usłyszeć mogliśmy go także w kawałku "Gatti" na kompilacji "Cactus Jack" Jackboys i Travisa Scotta, a teraz w lutym, niewiele ponad tydzień przed śmiercią, ukazał się jego drugi projekt, "Meet the Woo 2". Oba mixtape'y zostały wydane nakładem Victor oraz Republic Records.