Rap

Quebonafide, Pezet i Bedoes z nominacjami do PL Music Video Awards!

Michał Szyndler -
Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

Quebonafide, Pezet i Bedoes z nominacjami do PL Music Video Awards!

Polish Music Video Awards to organizowana przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych “Plaster” gala, która skupia się na uhonorowaniu najlepszych polskich twórców i producentów teledysków danego roku. 8 grudnia organizatorzy ogłosili listę tegorocznych nominowanych. Wśród nich znalazły się klipy do takich utworów, jak „Rewolucja Romantyczna”, „BUBBLETEA”, „Yakuza” czy „Nisko jest niebo”.

Rola teledysków ewoluuje i zamiast reklamować utwór, coraz częściej stają się one osobnym dziełem. Pisaliśmy o tym, kiedy na początku listopada na naszej polskiej rapowej i około rapowej scenie pojawiło się mnóstwo genialnych teledysków, obok których nie można było przejść obojętnie. Jeden z nich wyróżniony przez nas wtedy otrzymał nominację do nagrody w kategorii „HIP HOP”! Mowa tu o genialnym klipie do utworu Pezeta pt. „Nlisko jest niebo” w reżyserii Andiamo.

W tym roku z wiadomych przyczyn gala odbędzie się bez udziału publiczności, będzie za to dostępna na żywo. Zaplanowana została na 12 grudnia na godzinę 19.00. Lista tegorocznych nominowanych została podana z opóźnieniem, gdyż, jak podają organizatorzy, w tym roku do konkursu zgłoszone zostały aż 542 teledyski! Wśród nominowanych w kategorii „HIP HOP” znalazły się:

  • Quebonafide feat. Daria Zawiałow – „BUBBLETEA”, reż. Daniel Jaroszek
  • Pezet – „Nisko jest niebo”, reż. Andiamo
  • Bedoes & LANEK – „Rewolucja Romantyczna”, reż. Kamil Lanek
  • Quebonafide – „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”, reż. Mateusz Białęcki, Kamil Tarnowski
  • Lordofon – „Figaro”, reż. Julek Tałandziewicz
  • Łona i Webber – „#nikiforszczecinski”, reż. Piotr Pauk

Warto podkreślić, że „Rewolucja Romantyczna” została nominowana również w kategorii „WAŻNY PRZEKAZ”. W kategorii „ROCK I OSTRE BRZMIENIE” nominację otrzymał z kolei m.in. klip do utworu Zdechłego Osy – „Zakochałem się w Twojej matce”, którego reżyserem jest Enzym, a w kategorii „DANCE” nominowany został RAT KRU „Cześć” wyreżyserowany przez Jakuba Żwirełło, z którym ostatnio rozmawialiśmy.

Pełną listę nominacji znajdziecie TUTAJ.

fot. kadr z klipu „Pezet feat. Kayah – Nisko jest niebo (prod. Auer)”, YouTube.com/KokaBeats

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Kid Cudi kontynuuje kultową serię – „Man on the Moon III: The Chosen” już w ten piątek!
Kid Cudi The Chosen

Doczekaliśmy się – trzecia część kultowej sagi "Man on the Moon" ukaże się 11 grudnia! Kid Cudi nowy album zapowiadał od zeszłego roku, ale zamiast "Entergalactic" ostatecznie otrzymamy "The Chosen". I dobrze, bo choć "Passion, Pani & Demon Slayin'" (2016) było blisko, raperowi nigdy nie udało się przebić serii żadnym wydawnictwem.

Rap
Dziewczyna Juice WRLD-a ujawniła listy, które raper napisał przed śmiercią
Juice WRLD

Równo tydzień temu Juice WRLD skończyłby 22 lata. Wczoraj natomiast (8 grudnia) minął rok od jego śmierci, której przyczyną było przedawkowanie oksykodonu. Zmarłego rapera za pomocą social mediów upamiętniła jego matka, teraz natomiast XXL Mag ujawnił listy, które raper napisał przed śmiercią.