Hip Hop,News

Quebonafide, Taco Hemingway i Bedoes na listach Billboardu? Tak, i to już za chwilę!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Quebonafide, Taco Hemingway i Bedoes na listach Billboardu? Tak, i to już za chwilę!

Kiedy kawałki z „Romantic Psycho” znalazły się w rankingu Geniusa jako jedne z najczęściej wyszukiwanych tekstów w serwisie, dla polskiego rapu było to historyczne wydarzenie. Teraz istnieje prawdopodobieństwo, że z nowym materiałem Quebo wbije na… światowe zestawienie Billboardu!

Okazało się bowiem, że magazyn stworzył właśnie dwie globalne listy – Billboard Global 200 i Billboard Global Excl. U.S. Na pierwszą z nich trafiają utwory z całego świata, a na drugą podobnie, ale z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. Klasyfikacja odbywa się na podstawie wyników z serwisów streamingowych i danych sprzedażowych z ponad 200 obszarów.

Biorąc więc pod uwagę tegoroczne sukcesy Kuby – 22. miejsce wśród najchętniej słuchanych artystów na Spotify na świecie – jest szansa, że za jakiś czas zobaczymy go także w najpopularniejszym zestawieniu. Warunki do tego mają także Taco Hemingway i Bedoes, który w zeszłym roku jako pierwszy z polskich raperów wbił się do Top 100 Spotify, gdzie zajął wtedy 99. miejsce.

Pierwsze globalne listy otwierają kawałki „WAP” Cardi B i Megan Thee Stallion oraz „Hawái”, kolumbijskiego wokalisty, Malumy. Ten pierwszy numer w samych Stanach znajduje się na szczycie już od trzech tygodni, przy czym narobił niemałego zamieszania – singiel stał się pretekstem do dyskusji o przyzwoitości w kobiecym rapie, o czym więcej pisałam TU.

fot. kadr z klipu „TACONAFIDE – Kryptowaluty”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
2020 nie może się jeszcze skończyć. Oto premiery z USA, których od dawna wypatrujemy

Przed nami ostatni kwartał bieżącego roku. Trzeba przyznać, że gdyby 2020 zakończył się właśnie teraz (a większość z pewnością chciałaby, aby stało się to jak najszybciej), mielibyśmy lekki niedosyt.

Hip Hop,News
Niby „Neandertalczyk”, a jednak powiewa świeżością – Young Igi atakuje nowym singlem!
Young Igi - Neandertalczyk

Od wydania poprzedniego LP Young Igiego minął prawie rok, więc można było się spodziewać, że raper niedługo wyskoczy z singlem promującym jego nowe wydawnictwo. Ci, którzy oczekiwali drugiej "Bestii" albo wielu "youngthugowych" modulacji głosu mogą być nieco zawiedzeni, bo "Neandertalczyk" ma kompletnie inny klimat, jednocześnie wciąż zachowując typowy dla szczecińskiego artysty sznyt.