Felieton,Hip Hop

Rap i gry? Na pewno dobre wersy!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Rap i gry? Na pewno dobre wersy!

Raperzy w swoich utworach nawiązują do wielu rzeczy. Czy to do sportu, kinematografii, wydarzeń ze świata, czy do… gier. Ta ostatnia nie jest najczęstszym źródłem inspiracji, więc kilku wybranym linijkom zawierającym do niej follow-upy postanowiliśmy się przyjrzeć!

„Znów zakręci to jak Wukong”

Szpaku nawiązuje tu do jednej z najpopularniejszych gier multiplayer na świecie, czyli League of Legends. LoL w 2013 roku w USA został uznany za pełnoprawną dyscyplinę sportową. To tylko pokazuje, jakie zainteresowanie jest tym produktem. Raper z Morąga przywołuje postać Wukonga, którego superumiejętność polega na kręceniu się, podbijaniu oraz zadawaniu obrażeń przeciwnikom. Prosty wers, ale tylko dla tych zaznajomionych z tematem.

„Grałem jako woj body, zabijałem potwory, ja i moja gildia mamy misje tak jak biolodzy”

Akurat te wersy to nawiązanie do mojej ulubionej gry MMORPG, czyli Metina2. Jednak cały kawałek „Toy Story” pełen jest odniesień do różnych produkcji. Nie tylko przewija się wcześniej wymieniony tytuł, ale też m.in. GTA czy LoL. Bedoes rzucił mnóstwo linijek, które mogą spowodować uczucie nostalgii dla wielu osób. Przypominają się czasy, w których każdy miał swoją ulubioną grę i spędził przy niej multum godzin. Gracze Metina do dziś mają nie po drodze z Kowalem…

„Oni to wiedzą, mam lepsze ucho niż Lara Croft”

Śmiem twierdzić, że Lara Croft to jedna z najpopularniejszych kobiecych postaci wśród gier komputerowych, która posiada niezwykle rozwinięte zmysły, w tym słuch. Quebonafide chciał tutaj zaznaczyć, że ma ucho do rapu i wszyscy dobrze o tym wiedzą.

Na koniec warto przy tym przypomnieć, że polscy raperzy mają swój udział w kilku grach. Ostatnio informowaliśmy, że Borixon i Żabson użyczyli swojego głosu w Fortnicie, a Słoń wypuścił niedawno swoją grę M.E.A.T.!

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Właśnie wyszła gra z najlepszym rapowym soundtrackiem w historii!
NBA 2K21 "Mamba Edition" cover

Jeśli sami nie graliście w starsze odsłony FIFY, to pewnie natknęliście się na memy, które traktują o kultowych soundtrakach składanych na potrzeby tych gier. Świetnie budowały klimat poszczególnych edycji i po prostu pasowały do piłkarskiej otoczki. Przynajmniej tak samo kultowym soundtrackiem, tylko że rapowym (przeczytaliście to głosem Belmondo?) może być ten, który usłyszymy w nowej odsłonie NBA 2k, w której roi się od zeszłorocznych hitów.

Felieton,Hip Hop
Tory Lanez jest dowodem na to, że słuchacze rapu wciąż mają poczucie moralności
Tory Lanez - Broke In A Minute *Directed & Edited by Tory Lanez*

Ostatnimi czasy, kiedy już ucichła zażarta dyskusja na temat newschoolu i trueschoolu, pojawił się inny, tym razem naprawdę sensowny i wartościowy temat do rozważenia. Chodzi bowiem o rozgraniczanie artystów i ich muzyki, a w zasadzie głównie tego, czy należy słuchać kogoś, kto robi fajne piosenki, ale jest przy tym w jakiś sposób nieprzyzwoity w innych dziedzinach swojego życia.