Hip Hop,News

Raperzy życzą Wesołych Świąt. Jedyny tak wspólny dla sceny czas w roku

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Raperzy życzą Wesołych Świąt. Jedyny tak wspólny dla sceny czas w roku

Jeśli chcielibyśmy być poprawni, to moglibyśmy stwierdzić, że Święta Bożego Narodzenia zaczynają się tak naprawdę dzisiaj, ale w tym okresie nie chodzi o to, by mieć rację i ją komuś udowadniać, a cieszyć się towarzystwem bliskich i z nimi ten czas spędzać. Przypominają nam o tym również raperzy, których życzenia zalały social media.

Na takie życzenia zdecydował się chociażby Peja i w przypadku poznańskiego rapera możemy być przekonani, że nie są one na pokaz. W swojej twórczości ostatnimi czasy raper mocno stawia na przekazy prorodzinne, wiele nawijając przede wszystkim o swoich dzieciach. Najlepszym tego przykładem jest jego najnowsza gościnka u Kafara, która traktuje o miłości do swoich dzieci.

W tym samym kawałku możemy zresztą usłyszeć Pezeta, dla którego czas spędzony z rodziną jest nie mniej ważny. O tym, jak istotna jest dla niego córka wspomina nie tylko w powyższym utworze, ale również w filmie dokumentalnym dołączonym do preorderu „Muzyki Współczesnej”. Jej akurat Pezet nie zdecydował się umieszczać na social mediach, ale życzenia świąteczne przesłał nam ze swoim bratem, Małolatem.

Choć może nie do końca w gronie rodzinnym, to nie mniej ważne życzenia dostajemy od Faziego. Członek Nagłego Ataku Spawacza przechodził ostatnio bardzo ciężkie chwile, ale wszystko wskazuje na to, że wychodzi na prostą. W takiej sytuacji tym bardziej jemu należy życzyć wszystkiego najlepszego.

ELO!

Posted by Fazi on Tuesday, December 24, 2019

Na najdłuższe życzenia zdecydował się Tau, który najpierw nieco zaskoczył ich prostotą, ale później kontynuował je już w swoim stylu. Redakcyjnie oczywiście dołączamy się do każdych.

Życzenia dla wierzących oraz ateistów.

Życzenia dla wierzących oraz ateistów.

Posted by Tau on Monday, December 23, 2019

fot. kadr z klipu „Matheo gośc. Wini, Rena, Sobota, Bonson, Tomb – Essa Kolynda (prod. Matheo)”, YouTube.com/stoprocentTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Wiedźmin – kowboj o białych włosach, co mieczami władał [RECENZJA]

Stało się, fani na całym świecie otrzymali osiem odcinków opowieści w uniwersum Wiedźmina. Osiem odcinków opartych całkowicie na twórczości Andrzeja Sapkowskiego, choć tutaj chodzi bardziej o względy fabularne, bo pod względem wizualnym fani gier odnajdą się raczej bez większych problemów. Główne wyzwania, które stały przed twórcami były zasadniczo dwa. Po pierwsze ich zadaniem było stworzyć wiarygodny świat, który zostanie obsadzony w doborowy sposób - fani nie mogli poczuć fałszu. Po drugie należało tak skonstruować całość, żeby była zrozumiała nawet dla ludzi, którzy nigdy z Wiedźminem nie mieli nic wspólnego. Ciężko? No ciężko, ale za produkcję wziął się Netflix, wspomagany merytorycznie przez Tomasza Bagińskiego, więc nadzieje były duże i wydawało się, że ekipa odpowiednio przekłada siły na zamiary. Jak wyszło?

Hip Hop,News
Wydrukował piosenkę 2Paca w kościelnych śpiewnikach, bo pomylił ją z modlitwą

Jednym z założeń rapu było przekazywanie istotnych wartości. To jedna z nielicznych kwestii, która w tym gatunku się nie zmieniła, ponieważ ważne wskazówki i prawdy życiowe (nawet pozornie czerstwe) wciąż są zawierane w wielu numerach. W niektórych przypadkach można nawet stwierdzić, że wierni fani wyznają teksty swoich idoli, wynosząc je do rangi czegoś więcej, niż tylko twórczości. W kawałku "Czarny PR" duetu Bonsoul gościnnie nawija o tym Słoń: "Mam słuchaczy ortodoksów, wciąż cytują mnie jak Talmud". Choć Poznaniak prawdopodobnie trochę tu hiperbolizuje, okazuje się, że są przypadki, w których rapowe numery faktycznie używane są jako modlitwy.