Rap

Reakcja na „Patoreakcję”. Jak odpowiedzieli Jakimowicz, Pawłowicz i Kurski?

Filip Klarzyński -
mata patoreakcja
mata patoreakcja
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

Reakcja na „Patoreakcję”. Jak odpowiedzieli Jakimowicz, Pawłowicz i Kurski?

Od momentu wydania najnowszego singla Maty w internecie aż huczy. Młody raper ukradł wszystkie nagłówki i ponownie stał się najgłośniejszym tematem w kraju. Przyjrzyjmy się odpowiedziom, jakie Matczak dostał na swoje odważne i bezkompromisowe teksty w kawałku “Patoreakcja”.

Poza samymi odpowiedziami na treść zawartą w utworze warto jeszcze zwrócić uwagę na liczby, jakie numer wygenerował. Mata pobił rekord dziennych odtworzeń na Spotify, przebijając “Polskie Tango” Taco Hemingwaya, które osiągnęło ich 578,301. “Patoreakcję” odsłuchano aż 643,846 razy. Na YouTubie może rekordy nie padły, ale wynik ponad 2,5 miliona wyświetleń po dobie również robi wrażenie. Ponadto wszystko najnowszy singiel wskoczył na pierwszę miejsce w rankingu Geniusa (na dzień 02.04.2021 zajmuje czwarte miejsce).

Usłyszeliśmy odpowiedzi każdej z osób zaczepionych przez Matę. Zacznijmy od tej najbardziej żałosnej, czyli od odpowiedzi Krystyny Pawłowicz, która zamiast odnieść się do samego tekstu wolała, skupić swoją uwagę na wyglądzie rapera. W swoim tweecie napisała “Brzydka twarz,brzydkie wnętrze.Brzydota.” (pisownia oryginalna). Gdyby chociaż na tym skończyła swój komentarz, to byłoby tylko źle. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego postanowiła odpowiadać na tweety losowych osób, a każdy komentarz przejawiający krytykę kończył się banem. Banem, który musiał być zaakcentowany w każdym komentarzu pani Pawłowicz. Zabawnie się to czyta.

Kolejną osobą został pan Jakimowicz, który swoją odpowiedź zamieścił na Instagramie. Oprócz pasywno-agresywnej próby krytyki Matczaka seniora nic ciekawego tam nie znajdziemy. W skrócie Jarosław Jakimowicz wytyka ojcu Maty złe wychowanie i zarzuca brak szacunku do osób starszych.

Doczekaliśmy się również reakcji prezesa TVP. Ten jednak jak sam wspomina, że nie zdążył jeszcze posłuchać najnowszego kawałka i jest świeżo po narodzinach dziecka. Wszystko to powiedział dziennikarzowi Faktu.

„Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduje w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje”

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Nowy styl muzyczny, ale to drill, czyli Młody Klakson i jego wpływ na muzykę
drill klakson

Cieszący się ostatnio sporą popularnością Młody Klakson nie zatrzymuje się i cały czas wydaje nowe przeróbki rapowych, popowych czy rockowych klasyków. Większość z tych mixów opiera się na drillowych bitach, choć artysta sam stwierdza, że chce się rozwijać i szukać nowych rozwiązań. Jednak czy tego typu manewry zostaną w muzyce na dłużej?

Rap
RAU, Tommy Cash i Komil – premiery ostatnich dni, które szkoda byłoby przegapić
komil crusher rau tommy cash

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego „Patoreakcja” Maty i „Fight Club” PRO8L3M-u wywołały w ciągu ostatnich dni ogromne zamieszanie. Rzecz jasna słusznie, ale nie są to jedyne wydarzenia ze świata muzyki, o których warto pamiętać.