Hip Hop,News

Red Bull hip-hop i breakdance

Anna Cecocho -
Hip Hop,News - - Dodane przez Anna Cecocho

Red Bull hip-hop i breakdance

Jeśli nie macie jeszcze planów na kwiecień, wpadnijcie do Krakowa. Red Bull, od lat działający na arenie muzyki, organizuje tam właśnie Red Bull BC One Camp Poland 2019 – święto dla fanów hip-hopu i tańca. Naszym zdaniem – warto.

Firma od lat promuje muzykę, nie tylko zresztą hip-hopową (ale o tym zaraz). Pamiętacie może darmowe koncerty Quebonafide rok temu? Nie, wspominamy o nich nie dlatego, że nie trzeba było za nie płacić. Ich główną atrakcją było to, że fani mogli sami wybrać 8 miejsc, w których zagra ich idol. Szansa, która się nie zdarza. Ale Red Bull to nie tylko koncerty Que. Były również kolaboracje z W.E.N.Ą. w 2015 roku na Block Party, gdzie wystąpił również zespół Curly Heads (tak, to ten band Dawida Podsiadło). No i nie zapominajmy o wielkich imprezach zorganizowanych w 2015 roku w sześciu miastach. Wystąpili na nich m.in. Sokół, Ras czy Kosi i DJ-e: Steez83 i Mr Krime. Stasiaka zaś obsadzono w roli prowadzącego.

Red Bull wie jak robić imprezy. No, ale to nie koniec. Mamy przecież jeszcze specjalną scenę Red Bulla na samym Openerze. Kiedy kończą się koncerty i powoli robi się już jasno, ale Wy macie jeszcze w sobie zbyt dużo energii (i alkoholu), by grzecznie iść spać – Red Bull przychodzi z odsieczą i zaprasza na DJ sety.

Trzeba przyznać, że firma nie jest anonimowym partnerem środowiska muzycznego. Zawsze obecna na festiwalach, nieustająco zaskakuje fanów hip-hopu nowymi eventami. Tak samo jest w tym roku – Red Bull może pochwalić się kolejną imprezą, będącą jednocześnie konkursem młodych talentów. Mowa oczywiście o Red Bull BC One Camp Poland 2019, który rozegra się 14 kwietnia w Forum Wydarzeń w Krakowie.

Event to trzy dni warsztatów oraz rywalizacji, których zwieńczeniem będą uznane na całym świecie zawody Red Bull BC One Cypher. Najlepsza B-Girl i najlepszy B-Boy, którzy wygrają Cypher w Krakowie, pojadą do Indii, by walczyć w Last Chance Cypher o miejsce w światowym finale. Znamy już siódemkę B-Boyów, którzy otrzymali tzw. dzikie karty, czyli przepustki dające im możliwość zatańczenia na evencie. Ale uwaga! – Pozostała jeszcze jedna karta, którą możecie przydzielić… Wy! Wystarczy wejść na stronkę i zagłosować. Macie czas do 31 marca. Możecie też sami kupić bilety na wydarzenie. Trzy dni dobrej muzyki i tańca za cztery dyszki? Czemu nie? Pewnie! By wejść w klimat, zobaczcie walkę z tamtego roku:

Fot. Nuri Yilmazer/Red Bull Content Pool

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,News
Kapitalny ruch Capitala

Capital Bra to niemiecki raper o ukraińskich korzeniach. Poprzedni rok był dla niego przełomowy i obfitujący w spore sukcesy. Wydaje się jednak, że prawdziwy szczyt popularności ma dopiero nadejść. Capital podał informację, że aktualnie pracuje nad wspólną piosenką z Dieterem Bohlenem. To nie tylko ex-gwiazda zespołu Modern Talking, ale także celebryta telewizyjny, którego status można porównać do pozycji Kuby Wojewódzkiego w Polsce.

Felieton,Hip Hop,Ranking,Wyróżnione
Najdroższe hip-hopowe teledyski w historii [nasz ranking]

Niedawno mówiliśmy o najdroższych outfitach raperów. Dzisiaj natomiast weźmiemy na warsztat teledyski, w które raperzy (i przede wszystkim - ich wytwórnie) pakują niekiedy ogromne pieniądze. Przejrzeliśmy niezwykle wystawne klipy, z masą efektów specjalnych, wymyślnymi choreografiami i fabułami, sprawdziliśmy co kosztowało w nich najwięcej. Niektóre z tych klipów to nie tylko część planu promocji poszczególnych piosenek - to też odrębne dzieła sztuki.