Lifestyle

Rząd będzie płacił influencerom za promowanie szczepień

Filip Grzesik -
Rząd zapłaci influencerom za promowanie szczepionek
Rząd zapłaci influencerom za promowanie szczepionek
Lifestyle - - Dodane przez Filip Grzesik

Rząd będzie płacił influencerom za promowanie szczepień

Na antenie Polskiego Radia minister Michał Dworczyk poinformował, że rząd szykuje kolejne promowanie szczepień. Tym razem skierowane do nastolatków. Szczególnie do tych, którzy możliwość zapisania się na szczepienie otrzymali niedawno. Chodzi o osoby w wieku 16-18 lat.

W zachęcaniu młodzieży do szczepienia mają pomóc osoby aktywne w mediach społecznościowych. Jak wspominał poseł Prawa i Sprawiedliwości, kampania ma się rozpocząć już w przyszłym tygodniu. Chociaż na ten moment nie znamy jeszcze influencerów, którzy będą się zajmować akcją.

Powodem planowanej kampanii jest niska frekwencja nastolatków na szczepieniach. Dworczyk powiedział, że w tej grupie wiekowej na szczepienie zarejestrowało się jedynie 15% osób. Bez wątpienia znacznie chętniej na szczepienia zapisują się osoby starsze. Według rządu takie zjawisko jest wyjątkowo niebezpieczne, bo to właśnie młodsze osoby najczęściej spotykają się w grupach.

Mimo tego minister jest przekonany, że liczba młodych osób zapisujących się na szczepienia będzie systematycznie wzrastać. Przy okazji apelował do wszystkich, którzy się nie zaszczepili, aby to zrobili.

fot. Daniel Schludi

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Akademia Sztuk Pięknych” to piękny koniec tryptyku Aviego i Louisa Villaina [RECENZJA]
Akademia Sztuk Pięknych

Avi i Louis Villain zdążyli przyzwyczaić fanów do swojego wyjątkowego stylu. Ostatnią rzeczą, jaką można byłoby im zarzucić, to brak oryginalności. Po „Zbiorze dzieł sycylijskich” i „Spisie pieśni sycylijskich” światło dzienne ujrzała "Akademia Sztuk Pięknych" zamykająca tryptyk.

Gaming
Masz dość Minecrafta? Gry survival, w które musisz zagrać!
survival

Minecraft jest dostępny na rynku od bardzo dawna, a pod względem popularności nie dorównują mu żadne inne gry. Wybraliśmy pięć tytułów, które może i znacznie różnią się od klasycznej już produkcji, ale za to są świetnymi grami survival. To właśnie w nie powinniście zagrać!