News

Shindy: niemiecki rap, droga do gwiazd i drama w tle

Damian Kaźmierczak -
News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Shindy: niemiecki rap, droga do gwiazd i drama w tle

Niemiecki raper, łączący muzyczny styl Drake’a i egocentryczny styl bycia Kanye Westa, ponownie szykuje się do ataku na szczyty list przebojów.

Po świetnie przyjętym pierwszym singlu „Dodi” (ponad 9 milionów wyświetleń na youtube i pierwsze miejsca na listach przebojów), najbardziej amerykański raper na niemieckim rynku, wypuścił właśnie kolejny kawałek. „Road2Goat” to mocno osobisty numer rozpoczynający nową drogę w solowej karierze artysty. Utwór jest odpowiedzią na liczne pytania fanów Shindyego, którzy przez ostatni rok zastanawiali się, w jaki sposób może potoczyć się dalsza kariera ich idola.

Przypomnijmy, że po zawirowaniach w byłej wytwórni rapera – Ersguterjunge – Shindy zniknął nie tylko z branży muzycznej, ale również dezaktywował wszystkie swoje konta w social mediach. Dodatkowo z sieci usunięto większość jego teledysków. Przez większość 2018 roku niemiecka prasa rozpisywała się o problemach rapera z rozwiązaniem kontraktu, co uniemożliwiało mu rozwój kariery. W najczarniejszych scenariuszach przepowiadano nawet jej zawieszenie.

Na początku 2019 roku Shindy powrócił jednak do „żywych”. Uaktywnił swój profili na Instagramie, a także zapowiedział wydanie nowego albumu. Ma wyjść nakładem nowo powstałej wytwórni – Friends with money. Tytuł longplaya to „Drama”, co zapewne ma związek z napiętą sytuacją w życiu rapera w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

View this post on Instagram

DRAMA 10MAI2019

A post shared by BABYDADDY (@shindy) on

Premiera czwartego już solowego krążka artysty planowana jest na 10 maja. W najnowszym singlu – jak zwykle – arogancki raper zapowiada swoją drogę ku galerii sław. Czy „Drama” mu ją zapewni? Przekonamy się już za niecałe trzy miesiące.

Fot. z klipu “Shindy – Dodi”, youtube.com/Friends with money

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Ariana Grande, Rihanna i Ed Sheeran zakazani w Indonezji przez… propagowanie pornografii!

Dobra, wiadomo, że większość obecnych piosenek na rynku ma podteksty seksualne. Taki już urok dzisiejszych trendów muzycznych i nie powinno to nikomu przeszkadzać. A jednak! Prowincja indonezyjska zwana Zachodnią Jawą zakazała puszczania piosenek m.in. Ariany Grande, Rihanny, czy nawet... Eda Sheerana przed 22:00.

Felieton,Hip Hop
„Też bym donosił” – scena dissuje T-Paina za wsparcie Tekashiego

Brutalnej telenoweli z 6ix9inem ciąg dalszy. Kto by się spodziewał, że raperzy w Stanach wciąż kierują się kodem ulicy? Snoop Dogg, Fabolous i Ja Rule ostro skrytykowali kolegę po fachu.