Hip Hop,News

Słoń udzieli się na płycie rapera z Australii

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Słoń udzieli się na płycie rapera z Australii

Ostatnimi czasy Polscy raperzy starają się wkroczyć na rynek międzynarodowy. Na coraz liczniejszych albumach możemy usłyszeć zagraniczne gościnki. Już niedługo wyjdzie nowa płyta Żabsona o wymownym tytule „Internaziomal”, która roi się od takich kooperacji, a na swoim najnowszym wydawnictwie „Import/Export” nie stronił od nich również Malik Montana. Jak się jednak okazuje, trend ten działa w dwie strony, czego najlepszym dowodem jest Słoń, który dostał zaproszenie aż z Australii.

Poznaniak został zaproszony przez Wombata, przedstawiciela australijskiej sceny rapowej. Jak do tego doszło? W czerwcu tego roku Słoń udzielił wywiadu dla Popkillera, w którym otwarcie chwalił twórczość Australijczyka i polecał wszystkim, by ją sprawdzili. Fani szefa BDF zostawili pod kawałkami Wombata pokaźny feedback, którego zagraniczny raper nie mógł nie przeoczyć. Zainteresował się tą sprawą, co ostatecznie doprowadziło do tego, że odezwał się do Słonia i nawiązał z nim współpracę.

Słoń dorzuci swoją zwrotkę na najnowszej EP-ce Wombata pt. „Adrenaline”. Tych, którzy martwią się o to, jak ta kolaboracja wyjdzie, należy szybko uspokoić. Panowie idealnie pasują do siebie stylem, co zresztą widać już po zapowiedzi projektu, którą sam Wombat określa jako „my most psycho music yet”. Wychodzi więc na to, że Słoń będzie czuł się, jak u siebie.

ADRENALINE EP COMING SOON… ?Featuring world class MCs like Devlin, Mic Righteous and SLON ?????? I got some fkn bombs to drop on the scene!!!!!!! We only just gettin started

تم النشر بواسطة ‏‎The Wombat‎‏ في الاثنين، ١٤ أكتوبر ٢٠١٩

Jeśli jednak myślicie, że Słoń to pierwszy, polski, powszechnie znany raper, który udziela się u zagranicznego artysty, to jesteście w sporym błędzie. Przecież jeszcze w tym roku Young Slash zaprosił Żabsona do współtworzenia utworu pt. „Piatek”, który jest z resztą hołdem dla polskiego napastnika grającego w Milanie. To wciąż jednak teraźniejszość, a przecież takie współprace miały miejsce już lata temu. Sokół został w końcu zaproszony do wspólnego nagrania numeru z kubańską ekipą Los Sicarios, czego efektem jest kawałek pt. „Checkeando”. Swoją drogą, też zauważyliście w tym pewną prawidłowość? Żeby dograć się do kogoś spoza Polski faktycznie trzeba mieć ksywę od zwierzęcia? No dobra, albo być Quebonafide.

fot. kadr z klipu „Słoń – Borderlands | Prod. The Returners”, YouTube.com/BrainDeadFamilia

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
KęKę: Moje obecne życie odbiega od życia średniej
kadr z klipu "KęKę - Na pewno gość Kasia Grzesiek prod. 2K", youtube.com/Takie Rzeczy Label

KęKę był gościem najnowszej Flintesencji i porozmawiał z Marcinem Flintem o rzeczach różnych - co nie dziwi - i często bardzo poważnych - to cieszy. Zaczyna się tematem dbałości o szczegóły, w tym przypadku w kwestii autoryzowania wywiadów i tego, co ma wspólnego etos pracy Kę z etosem rapera.