Hip Hop,News

Sprawdzamy „Filar” Sitka. Czy o raperze będzie jeszcze głośno?

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Sprawdzamy „Filar” Sitka. Czy o raperze będzie jeszcze głośno?

„Filar” to singiel z nadchodzącej płyty Sitka „Nowy Vibe”. Gościnnie udzielił się na nim legendarny Waldemar Kasta. Czy Sitek będzie jeszcze na szczycie?

Niewykorzystana szansa?

Jeśli ktoś pyta o przespane 5 minut w polskim hip-hopie, to od razu na myśl nasuwa się wrocławski raper. Swego czasu Sitek był jednym z najlepiej zapowiadających się raperów młodego pokolenia. Miał szacunek u starszych kolegów z branży, którzy często chcieli jego zwrotkę w kawałku. Do tego charakterystyczny wokal, niepodrabialny styl, nie tylko w nawijce, a także na klipach. Wszystko wskazywało na to, że będzie to raper, który przez długie lata utrzyma się na szczycie. Jednak coś poszło nie tak. Sitek nie wykorzystał swojej szansy. A może tylko tak mi się wydaje? Może Adrian nie czuł wtedy chęci robienia muzyki, a słuchacze wywierali presję.

Jego pierwsza płyta, „Wielkie Sny”, wyszła w 2016 roku i pokryła się platyną. Nie da się ukryć, że to przyzwoity wynik. Choć wydaje mi się, że w 2013, 2014 roku byłoby jeszcze lepiej. Premiera najnowszego krążka „Nowy Vibe” zaplanowana jest na 18 września. Niedawno pojawił się na platformach streamingowych numer z tego krążka – „Syzyf”. Dziś natomiast w sieci ukazał się klip do kawałka „Filar” z gościnnym udziałem Kasty. Jest to dobry singiel. Brzmi jak fajny koncertowy numer. Ma łatwo wpadający w ucho refren, ale mam wrażenie, że do tego Sitek już wszystkich przyzwyczaił. Największą zaletą tego kawałka jest to, że można ponownie usłyszeć na bicie Waldemara Kastę. Rzucił on zwrotkę w swoim stylu i bardzo dobrze się tego słucha. Połączenie dwóch odmiennych szkół rapowania wyszło na plus. Mam jedynie lekki niedosyt, jeśli chodzi o zwrotki Sitka. Liczę jednak, że reszta płyty mi to zrekompensuje.

fot. facebook.com/Sitek71

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Flagey EP” jest lepsze, niż Wam się wydaje [Raprospekcja]
1:53 / 3:29 Taco Hemingway - Czarna kawa czeka (prod. Borucci)

Wczoraj, czyli 13 lipca, minęły dokładnie 2 lata od wydania przez Taco Hemingwaya albumu "Café Belga". Można, a nawet należałoby się nad nim pochylić, ale nie zrobimy tego dziś, ponieważ na pierwszy plan trzeba też wysunąć dodane do tego krążka i nieco zapomniane "Flagey EP", które naprawdę zasługuje na więcej zachwytów.

Hip Hop,News
Nowa wersja albumu Juice WRLD-a. Dlaczego kawałek o jego dziewczynie został zmieniony?
juice wrld

Jeśli słuchacie "Legends Never Die" Juice WRLD-a, być może zauważyliście, że linijki i bit w kawałku "Man of the Year" właśnie zostały nieco zmienione...