News,Streetwear

Star Wars, Air Jordan, Y3: premiery nadchodzącego tygodnia

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Star Wars, Air Jordan, Y3: premiery nadchodzącego tygodnia

Koniec kwietnia (i majówkę) rozpoczynamy kolejnymi ciekawymi premierami sneakersów (i ciuchów). W programie m.in. kultowa para Nike w wydaniu na lato, następne filmowe kolabo (o poprzednim mogliście przeczytać tydzień temu) i designerskie kolaboracje Adidasa.

Udostępnij
Hip Hop,Ranking
Ponad trzy tuziny raperów w jednym numerze? Rekordy branży [infografika]

Posse cut jest rodzajem kawałka hip-hopowego z udziałem czterech lub więcej raperów występujących kolejno po sobie. W taki sposób opisuje posse cuty Wikipedia powołując się na książkę "How to Rap: The Art & Science of the Hip-Hop MC" Paula Edwardsa. Nie do końca zgodzę się z tą definicją. Dla mnie posse cut zaczyna się w momencie, gdy liczba raperów jest dwucyfrowa. Przy założeniu, że wystarczy tylko czterech hiphopowców, wyszłoby nam, że co druga piosenka Trzeciego Wymiaru jest posse cutem, a Wu-Tang Clan nagrywa wyłączenie takie utwory.
W Stanach historia posse cutów sięga jeszcze lat osiemdziesiątych, w Polsce za pierwszy tego typu utwór można uznać kawałek "Wspólna scena" z 1997 roku. Dziś przedstawię Wam listę polskich numerów z największą ilością raperów na jednym tracku. Selekcja dotyczyła (poza dwoma wyjątkami) numerów, które trafiały na płyty. Dlatego odrzuciłem z góry wszystkie kawałki z cyklu "Wizji Loklanej".

Hip Hop,News
R. Kelly przegrał sprawę o molestowanie, bo nie umie czytać?

Wydawać by się mogło, że sprawa Kellsa jest już pozamiatana i muzyk osiągnął absolutne dno w życiu prywatnym. Jednak jego obrońcy nie dają za wygraną. Dostarczyli do sądu dokumenty, z których wynika, że wokalista... właściwie nie potrafi czytać.