Hip Hop,News

Stormzy odrzucił zwrotkę Jaya-Z: Nie mógł uwierzyć, że to zrobiłem

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Stormzy odrzucił zwrotkę Jaya-Z: Nie mógł uwierzyć, że to zrobiłem

Brytyjski raper odwiedził program Jonathana Rossa i choć cały odcinek będzie można zobaczyć dopiero dzisiaj, to BBC już ogarnęło temat. Okazuje się, że Stormzy jest prawdopodobnie jedynym raperem na świecie, który odrzucił z kawałka zwrotkę legendy Nowego Jorku, pierwszego czarnoskórego miliardera, Jaya-Z. Jakie były okoliczności tego zdarzenia?

Take Me Back To London

Wszystko zaczęło się od Eda Sheerana i jego albumu „No.6 Collaboration Project”, na którym mogliśmy usłyszeć choćby Eminema i 50 Centa. Na krążku znajdziemy także Stormzy’ego, ale okazuje się, że w kawałku „Take Me Back To London” mógł być Jay-Z. Jak wspomina Stormzy:

Kochałem ten numer, bo myślałem, że to tylko ja i Ed. I wtedy Ed powiedział, że Jay wskakuje na numer. Rozwaliło mi to mózg. Jay-Z jest moim bohaterem i inspiracją numer jeden. (…) Trafiliśmy do studia, w którym pisaliśmy kawałek, Jay zatrzymał muzykę i powiedział: „Powiedz mi coś o Londynie, potrzebuję inspiracji”. (…) To była najlepsza rozmowa w moim życiu.

Być może rozmowa była najpiękniejsza, ale Stormzy szczerze przyznał Jayowi, że jego obecność zmienia wszystko i numer już nie do końca jest tym, czym miał być.

Wiem, jak to jest, panie Z. Jest pan najbardziej genialnym, zajętym człowiekiem i pewnie nigdy nie będę miał tej okazji kolejny raz, ale z ręką na sercu, nie sądzę, że to jest właściwy utwór dla nas. Nie wiem, dlaczego to mówię, ale to po prostu nie jest ten kawałek. (…) Nie mógł uwierzyć, że to zrobiłem.

Łatwo się domyślić, że Jay był zszokowany słowami rapera, ale podobno zrozumiał i uszanował decyzję. Cóż, nam trochę szkoda, bo chętnie usłyszelibyśmy Jaya na tym projekcie, ale może Stormzy miał rację? W każdym razie na pewno miał wielkie cojones, bo odmówić komuś tego formatu, to naprawdę o czymś świadczy. A co do tej jedynej okazji w życiu… kto wie, może Jay-Z jeszcze się odezwie?

fot. kadr z wideo „Ed Sheeran – Take Me Back To London (Sir Spyro Remix) [feat. Stormzy, Jaykae & Aitch]”, youtube.com/Ed Sheeran

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Bedoes – Mushu polskiego rapu. „Opowieści z Doliny Smoków” [RECENZJA]

Pamiętacie Mushu, prawda? Przecież oglądaliście "Mulan", nie uwierzę, że nie. Mushu to ten smok, który towarzyszył głównej bohaterce bajki. Był bardzo odważny, pewny siebie, dosyć impulsywny, ale przy tym całkiem zabawny. Choć na początku historii nie do końca zachowuje się tak, jak trzeba, ostatecznie pokazuje wielkie serce i wychodzi na postać całkowicie pozytywną. Nie kojarzy Wam się to z pewnym raperem? Bo mi tak, a "Opowieści z Doliny Smoków", które wydał, są tego najlepszym dowodem.

Hip Hop,News
Słuchacze podejrzewają Drake’a o pedofilię

Media i opinia publiczna zwykle dosyć ospale reaguje na wszelkie negatywne symptomy w działaniach sławnych osób. Przemoc domowa, gwałty czy pedofilia to dalej duże tematy tabu. Molestowanie stało się powszechnie napiętnowane dzięki ruchowi #metoo, ale showbiznes (i nie tylko on) ma jeszcze sporo trupów w szafie. Ostatnie wydarzenia w Szkole Filmowej w Łodzi, czyli protest przeciwko wizycie Romana Polańskiego, który poskutkował tym, że reżyser zdecydował się odwołać spotkanie, pokazują, że coś się w tej materii zmienia, a odbiorcy zaczynają poważnie myśleć o przewinieniach osób ze świata kultury i sztuki.