Lifestyle

Świąteczny prezent od twórców „Euforii” – pierwszy odcinek specjalny już na HBO!

Michał Szyndler -
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Świąteczny prezent od twórców „Euforii” – pierwszy odcinek specjalny już na HBO!

4 grudnia w serwisie streamingowym HBO ukazał się pierwszy z dwóch okolicznościowych odcinków amerykańskiego serialu „Euforia”, a jego premiera telewizyjna odbędzie się jutro – 7 grudnia. Można przypuszczać, że akcja obu będzie rozgrywała się pomiędzy pierwszym a drugim sezonem.

„Trouble Don’t Last Always”, czyli pierwszy ze specjalnych epizodów rozgrywa się podczas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się na dworcu kolejowym, który widzowie znają z finałowego odcinka pierwszej serii i skupia się na losach Rue Bennett. W nadchodzącym odcinku możemy natomiast spodziewać się rozwinięcia wątku Jules Vaughn, w którą wciela się Hunter Schafer.

Serial jest ceniony przez wielu fanów i krytyków nie tylko za scenariusz oraz fabułę, ale także za warstwę wizualną – bezbłędną grę ciemnymi i mrocznymi kadrami, które wypełnione są niebieskim i fioletowym światłem. Takie obrazki ogląda się nadzwyczaj dobrze. Warto podkreślić również ścieżkę dźwiękową, która jest na tyle genialna, że fani często sięgają po nią w oderwaniu od serialu.

Pierwszy sezon ukazał się na przełomie czerwca, lipca i sierpnia ubiegłego roku. Serial opowiada o życiu uzależnionej od narkotyków amerykańskiej nastolatki, w którą wciela się Zendaya Coleman. „Euphoria” spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a na polskich i zagranicznych serwisach otrzymuje bardzo wysokie noty. Co więcej, serial HBO otrzymał trzy nagrody Emmy. Twórcą „Euforii” jest Sam Levinson, który w swojej karierze współpracował już między innymi z Robertem De Niro na planie amerykańskiego dramatu – „Arcyoszusta”.

fot. kadr z klipu „euphoria: special episode part 1 | official trailer | hbo”, YouTube.com/euphoria

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Amerykański chillwagon dla oldbojów? Już w przyszłym roku!
Snoop Dogg - Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)

W Polsce ostatnie 12 miesięcy stało pod znakiem rapowych kolektywów. Kilka grup zdecydowało się na wydanie wspólnej płyty, sporo z nich również przy tym bawiło się w youtuberów. Nie wiadomo, czy Amerykanie zgapią od nas chęć do kręcenia vlogów przy okazji nagrywania piosenek, ale wiemy, że podłapali zajawkę na tworzenie grup. W przyszłym roku zadebiutuje ekipa, która spokojnie mogłaby być tym zabawowym wujkiem z wesela dla chillwagonu.

Wyróżnione
Najlepsi influencerzy na polskim Instagramie: 30 under 100K

Można by pomyśleć, jak zresztą nawinął Taco Hemingway, że dziś każdy jest influencerem z misją. My jednak, podobnie jak rok temu (TU i TU), przedstawiamy osoby, które wyróżniają się na polskim Instagramie, tworząc autorski kontent oparty przede wszystkim na zajawce. W pięciu kategoriach, które przyjęliśmy znajdziecie artystów, trendsetterów, edukatorów, a nawet... ratownika medycznego.