Hip Hop,News

Taco Hemingway: Pisałem do Childisha Gambino i Weeknda

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Taco Hemingway: Pisałem do Childisha Gambino i Weeknda

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej odsłony książkowego cyklu wywiadów pt. „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Do lektury będzie można się zabrać już 27 września. O „jedynce” pisaliśmy co nieco TUTAJ. Wypowiadali się w niej tacy ludzie jak: Ajron, Bilon, Dizkret, Eprom, Rafał Grobel, Groh, Kasta, Kosi, Łona, Ment XXL, Noon, Pezet, Stasiak, Steez83, Tytus, Wini, Włodi, Tomek Woźniak i Ania Wójcik. Tym razem będziemy mogli poczytać, co o hip-hopie ma do powiedzenia m. in. Taco Hemingway.

Na portalu newonce ukazał się fragment rozmowy z współtwórcą Taconafide. Dowiadujemy się z niego, że kiedy Taco nagrywał swój anglojęzyczny projekt Young Hems, pisał do ludzi zza oceanu:

W tym samym roku, co do Tytusa, napisałem do, uwaga!, Childisha Gambino, który – w związku z tym, że i rapował, i działał w telewizji – był wówczas moim największym autorytetem. Link do płyty wysłałem również do Weeknda – w tamtym czasie miał kilka tysięcy fanów na Facebooku. Niestety żaden z nich nie odpisał. W piosence 4 AM in Girona rapowałem, że kiedyś wypisałem do swoich idoli i zastanawiałem się, czemu nie odpisują – to było właśnie o Donaldzie i Ablu.

„To nie jest hip-hop. Rozmowy II”

Jak wiemy Taco na jakiś czas i niebezpośrednio również za sugestią Tytusa, odbił od rapu po angielsku i dostarczał nam projekty w naszym rodzimym języku. Wyjątkiem był wspomniany numer „4 am in Girona” z epki Flagey powstała przy okazji Cafe Belga. Czy ten utwór również wysłał do asów zza wielkiej wody? Tego niestety nie wiemy, ale być może takie pytanie padnie we wspomnianej publikacji. No cóż, czekamy. Patrząc na to, jak rozwija się kariera Filipa, teraz chyba najwyższa pora sięgać za granicę. Zwłaszcza, że – jak pisaliśmy nie tak dawno temu – Taco obecnie stacjonuje w Londynie.

fot. kadr z klipu „Taco Hemingway – „Nostalgia” (prod. Rumak)”, youtube.com/Taco Hemingway

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Kolejny polski YouTuber rapuje i udowadnia, że granice żenady nie istnieją

"Best Life" z gościnnym udziałem Lexy to pierwszy numer najpopularniejszego polskiego YouTubera, czyli Stuu. W tym momencie subskrybują go 4 miliony osób, więc o zasięgi nie musi się martwić. O sukces swojego kawałka raczej też nie, bo już w tym momencie klip obejrzało niemal pół miliona osób, a łapek w górę jest więcej niż w dół. Mnie jednak obchodzi coś innego, a jest to oczywiście odpowiedź na pytanie: Czy to w ogóle ma ręce i nogi?

Hip Hop,News
Gwiazda country dissuje Lil Nas Xa! Obrywa też Billy Ray Cyrus

Sześciokrotnie nominowany do Grammy, najseksowniejszy mężczyzna 2017 roku według magazynu People, Blake Shelton, właśnie zdissował Lil Nas Xa w swoim nowym utworze. W "Hell Ride", bo o nim mowa, gościnnie udziela się Trace Adkins, postać również rozpoznawalna w środowisku. W nowym kawałku panowie pozwolili sobie na niewybredny kuksaniec w stronę Lil Nas Xa.