Hip Hop,News

Teabe: „BPS? Bad Parent Syndrome”. Frosti Rege zdissowany

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Teabe: „BPS? Bad Parent Syndrome”. Frosti Rege zdissowany

Konflikt Frostiego Rege i Teabe sięga jeszcze czasów, kiedy ten pierwszy sygnował swoje nagrywki ksywą Frostmen. Główną osią sporu była w skrócie zgodność z raperskim etosem i historia, która stoi za obydwoma zawodnikami. Frosti wielokrotnie podkreślał, że Teabe jest pozerem, bananowym dzieciakiem i nie wie, o czym nawija. Jednak to było trzy lata temu. Niektórych mogło więc zdziwić, że w opublikowanym niedawno „160 bars” pada jedna linijka wycelowana w rapera z warszawskiej Saskiej Kępy.

Zbijam pięć z wariatami, bo jest tak w Warszawie/Jesteś dobry chłopak lub pizda jak Teabe

Właśnie doczekaliśmy się odpowiedzi na te słowa i biorąc pod uwagę kaliber wersów, może być bardzo ciekawie. Teabe oszczędził jakichś prób złożenia panczlajnów i postawił na real-talk. A przynajmniej na swoją stronę historii, bo jak było naprawdę, wiedzą tylko sami zainteresowani.

Sokół podpisał cię w Prosto., gratulacje, jak tam płyta?
Zamknęli ci Prosto Label, żebyś drugiej tam nie wydał

Odbite zostały właściwie wszystkie piłeczki, które Frosti kiedykolwiek wrzucił na pole rywala. Jednak najmocniejszym elementem dissu jest swoista analiza sytuacji rodzinnej Frostiego i wyjaśnienie niesławnej historii z Teabe, który na konfrontację miał przyjść ze swoim ojcem.

Przeinaczasz fakty, pierwszy wyje##łem łokcia
Chciałeś mi oddać kopiąc, ale krok był nisko w spodniach
Ja nie wołałem ojca, szedł ulica ze mną
I nie dostałeś strzała nadciągał gruby wpie##ol
Potraktował cię jak treningowy worek
10 lat krav maga wyładował stres na tobie

Pomijając samą formę, to dawno nie mieliśmy w polskim rapie tak merytorycznego dissu. Czekamy na odpowiedź Frostiego, bo znając jego tempo, szykuje się poważna krucjata.

fot. kadr z klipu „TEABE – ZBYT PRAWILNIE (PROD. MVTEUSZ MŁYNVRSKI) // VIDEO”, youtube.com/TeabeOfficial

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
PiH promuje kolekcję koszulek twarzami seryjnych morderców

Każdy słuchacz białostockiego rapera doskonale zdaje sobie sprawę, że PiHu od literackich nawiązań nie stronił nigdy, a w pewnym momencie twórczości mocno zaczął wchodzić w tematy bardziej horrorcore'owe i jako pierwszy - bo jeszcze przed sukcesem Słonia - forsował ten styl w Polsce na taką skalę. "Kwiaty Zła" to w mojej opinii jeden z dziesięciu najlepszych albumów w naszym kraju, choć prywatnie większym sentymentem darzę debiut Piechockiego, który dla sceny był wówczas kimś takim, kim dzisiaj jest dla niej Quebonafide - nie jesteście przekonani? Zapraszam TUTAJ.

Hip Hop,News
Koza: „Żabson jest wizjonerem”. Raper o koncertach i podejściu jego mamy

Zdążyliśmy się już przekonać, że Koza oprócz tego, że lubi rapować, uwielbia też mówić. Raper z Raszyna w dość krótkim czasie zdążył wyrazić dosyć intensywną niechęć do SB Maffiji czy stwierdzić, że Taco Hemingway nie ma nic do powiedzenia. Na tym jego opinie się nie kończą, ale pojawiła się pozytywna, co - w sytuacji, do której nas już przyzwyczaił - jest jednak pewnym novum. Ale od początku - w podcaście Cool Tura Koza nie tylko stwierdził, co myśli o Żabsonie, ale również opowiedział o swoich relacjach z mamą i koncertach. Nie obyło się również bez laurki (sic!) dla polskich dziennikarzy.