YouTube

TEAM X2 wystartował. Czy tym razem projekt się powiedzie?

Mikołaj Michalak -
Team X2
Team X2
YouTube - - Dodane przez Mikołaj Michalak

TEAM X2 wystartował. Czy tym razem projekt się powiedzie?

Od dwóch tygodni możemy obserwować nowo powstały Team X2. Jest to jego druga odsłona po pierwszej próbie, która skończyła się niesamowitą porażką. Wydaje się, że osoby odpowiedzialne za projekt wyciągnęły daleko idące wnioski ze swoich błędów, których miejmy nadzieję, tym razem nie popełnią. Czym jednak tak naprawdę jest Team X, o którym wszyscy mówią?

Team X2 niewątpliwie wpisuje się w popularną ostatnio konwencję na Youtube – domów youtuberów. Genezy tego pomysłu należy doszukiwać na zagranicznych kanałach. W Polsce natomiast osobą, która zapoczątkowała ten trend jest Friz wraz ze swoją ekipą. Jego kanał oraz profil na Instagramie od dłuższego czasu zachwycają zasięgami, podobnie jak media pozostałych członków ekipy. Taki sukces przyciągnął wielu twórców, którzy próbują zbudować swoją popularność na „patencie Friza” i właśnie do takich należy zaliczyć członków Teamu X.

Porażka pierwszego Teamu

Dla niewtajemniczonych Team X, który oglądamy dzisiaj, nie jest oryginalną wersją tego projektu. W niedalekiej przeszłości Stuart Burton podjął próbę zbudowania czegoś na wzór Ekipy. Do pomysłu nakłonił Marcina Dubiela, wraz z którym wyszukali odpowiednie osoby takie, jak m.in. Kacper Błoński czy Lexy. Mimo ogromnej popularności jaką zdobyli dzięki zasięgom Stuu czy Marcina Dubiela, całość zakończyła się bardzo szybko. Bez wątpienie, przyczyniło się do tego budowanie relacji na podstawie biznesowych umów, a nie prawdziwej przyjaźni. Dodatkowo członkowie nie przestrzegali warunków umów, do których się zobowiązali, co złożyło się na przedwczesne zakończenie współpracy. Jednak sam pomysł wciąż miał ogromny potencjał, a na rynku została luka do zapełnienia, co ponownie wykorzystała Agencja Spotlight odpowiedzialna za prowadzenie teamu.

Team X2

Początkowo nie zdradzono nam tożsamości wszystkich członków za wyjątkiem głównej gwiazdy – Natsu. Po jakimś czasie ujawniono, że wśród nich znajduje się Julia Żugaj, Patrycja Mołczanow, Cezary Nykiel, Monika Kociołek, Karol Pieszko, Maciej Ejsmont oraz darzony przez wszystkich sympatią – Leksiu. Aktualnie filmy na kanale Teamu pojawiają się codziennie, dzięki czemu można określić w jakim kierunku się to rozwija. Całość mocno przypomina „daily” Karola Friza Wiśniewiskiego, co poniekąd było gwoździem do trumny dla pierwszej ekipy. Na przykład film ,,Zrobiliśmy piosenkę disco polo w 24h” opiera się na niemal identycznym pomyśle Friza… Jednak mimo wielu głosów krytyki, choćby ze strony pierwszego Teamu, kanał cieszy się ogromną popularnością. Piosenka, która pojawiła się na oficjalnym kanale jako drugi film zebrała ponad 7 milionów odsłon, co można nazwać wspaniałym początkiem.

Pomysł mimo braku oryginalności wydaje się być skazany na sukces. Codzienne publikowanie filmów powinno przyczynić się do zwiększenia popularności kanału i stopniowo zwiększać zasięgi. Trzeba wierzyć, że osoby odpowiedzialne za ten projekt nie popełnią już błędów z przeszłości, a uczestnicy wykażą się większym zaangażowaniem. Przy odpowiednim prowadzeniu kanału możemy być świadkami pojawienia się pierwszej, poważnej konkurencji dla Ekipy. Taka sytuacja może doprowadzić do wzajemnej stymulacji obu grup, co w rezultacie da nam jeszcze ciekawsze materiały. Czego sobie i wszystkim pozostałym widzom życzę.

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Kanye West wydał nowy album! Będziecie jednak zawiedzeni

26 grudnia, rok po wydanym w 2019 roku "Jesus Is Born", w serwisach streamingowych pojawił się nowy album słynnego chóru Kanye Westa. I choć ta informacja zapewne wiele nie zmieni, "Emmanuel EP" został w całości wyprodukowany przez Ye.