Felieton,Hip Hop

Teatr Nowy Proxima w Krakowie organizuje półkolonie hip-hopowe!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Teatr Nowy Proxima w Krakowie organizuje półkolonie hip-hopowe!

W ostatnich latach rap zdominował inne gatunki muzyczne w Polsce. Wystarczy spojrzeć na OLiS (oficjalna lista sprzedaży detalicznej) czy też na wyświetlenia utworów na platformach streamingowych. Zwiększyło się przez to zainteresowanie hip-hopem, co z kolei spowodowało otwarcie się innych instytucji oraz społeczności na tę kulturę.

Teatralne studio hip-hopowe

Teatr Nowy Proxima w Krakowie postanowił zorganizować bezpłatne półkolonie dla młodzieży w wieku 13-16 lat. Inspiracją do zrealizowania tego wydarzenia była chęć połączenie dwóch światów – teatru i hip-hopu. Organizatorzy mówią, że ma być to doświadczenie zarówno dla młodzieży, jak i dla prowadzących. Półkolonie odbędą się od 6 do 19 lipca, podczas tych dwóch tygodni uczestnicy będą brać w udział w wielu interesujących zajęciach. Prowadzone będą warsztaty m.in. z pisania tekstów we współpracy z Fundacją Miasto Literatury, warsztaty muzyczne, wokalne, choreograficzne czy dziennikarskie. W trakcie spotkań poruszony zostanie temat jednego z najgłośniejszych rapowych utworów zeszłego roku, czyli „Patointeligencji” Maty.

Dodatkowo, podczas półkolonii podjęty zostanie temat mediów społecznościowych i sposobów ich wykorzystania w różnych aspektach. Wiadomo, że obecnie Facebook, Instagram, Twitter itp. są potężnym źródłem, nie tylko informacji, ale także marketingu. Organizatorzy również będą chcieli porozmawiać z młodzieżą na temat młodych artystów hip-hopowych i przyjrzeć się ich twórczości.

"Teatralne Studio Hip-Hopowe" zaprasza na warsztaty:🎤 wokalne 🎶 muzyczne 💃 choreograficzne ✍️ twórczego pisania 🗣…

Gepostet von Teatr Nowy Proxima w Krakowie am Donnerstag, 18. Juni 2020

Jeśli chcecie zaszczepić trochę tej kultury swoim dzieciom, rodzeństwu czy znajomym, poinformujcie ich o tej inicjatywie! Wystarczy wypełnić formularz [LINK]. W tym odnośniku znajdziecie również wszystkie szczegółowe informacje. [TUTAJ] jest wydarzenie na Facebooku, gdzie także możecie przyjrzeć się temu przedsięwzięciu. Dobrze widzieć, że kultura hip-hop dociera do nowych kręgów!

fot. Facebook.com/teatrnowy

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Głodni z natury” – zapomniana płyta czy wciąż główna pozycja na playliście? [RAPROSPEKCJA]

W 2013 roku dwóch reprezentantów StepRecords, Hukos i Cira, wydali wspólny album "Głodni z natury". Jak na tamten czas materiał był ciekawy brzmieniowo i dość nowoczesny, chociażby ze względu na instrumentale. Na płycie znaleźli się tacy goście jak Zeus, Z.B.U.K.U, Kasia Garłukiewicz, Joter, Kali, Paluch, Kajman, Fama Familia, Praktis, Bezczel, Sheller, Bonson, Pyskaty, Głośny i Justyna Kuśmierczyk. Jak widać, gościnnych udziałów na tym albumie nie zabrakło i to one też nadały pewnego, ciekawego charakteru.

News
Justin Bieber poważnie oskarżony. Szybka odpowiedź artysty

Bycie sławnym i bogatym ma oczywiście mnóstwo plusów, ale są też poważne minusy takiego statusu. Każdy wokół próbuje Cię na coś naciągnąć, żeby mieć trochę z tego, co zarobiłeś. Póki jest to zwykła prośba o pożyczkę – pół biedy, gorzej jak ktoś próbuje te pieniądze wyłudzić i przy okazji jeszcze Ciebie oczernić. Z takimi problemami borykało się wielu artystów, a teraz przechodzi przez to Justin Bieber.