Hip Hop,News

Tekashi 6ix9ine wcale nie sprzedał Cardi B!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Tekashi 6ix9ine wcale nie sprzedał Cardi B!

W ostatnich dniach sprawa 6ix9ine’a nabrała sporego rozpędu. Rozpoczął się bowiem proces, w którym raper zaczął składać zeznania. Wbrew ulicznym zasadom, które powinny nakazywać mu milczenie, Tekashi zgodził się na pełną współpracę. W związku z tym zaczął bez skrupułów sprzedawać swoich kolegów, wytykając ich palcami na odtwarzanych klipach, tłumacząc skrupulatnie który z nich, co ma za uszami.

Szybko okazało się, że 6ix9ine posiada ciekawe informacje nie tylko na temat zwykłych gangsterów, ale także wie o koneksjach znanych osób z jego grupą Nine Trey. Pierwszą rozpoznawalną ksywą był Trippy Redd. Potem Tekashi wspomniał o Jimie Jonesie, postaci w amerykańskim rapie niezwykle ważnej. Ostatnią znaną osobą, którą miał wymienić, była rzekomo Cardi B. Jak się jednak okazuje, bo do takich informacji dotarł Complex, raperka wcale nie została wsypana jako członkini Nine Trey. 6ix9ine przyznał jedynie, że wiedział o jej związkami z gangiem Bloods. Dowodem na te słowa jest stenogram z rozprawy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za same koneksje z Bloodsami Cardi B nic nie grozi. Sama wiele razy przyznawała się do tego, że jest częścią grupy, podobnie z resztą jak wielu innych raperów. YG, Young Thug czy chociażby 21 Savage.

Skąd w takim razie informacja o tym, że Cardi B jest częścią Nine Trey? Oczywiście, możemy uznać, że to po prostu błąd w interpretacji zeznań przez jednego z dziennikarzy. Nie możemy jednak uniknąć przypuszczeń, że ktoś zrobił to celowo, by nieco zamieszać w prężnie rozwijającej się karierze Cardi. Tego się prawdopodobnie nie dowiemy, ale kolejnych ciekawych informacji ze sprawy 6ixni9e’a na pewno tak. W końcu jest jeszcze tyle osób, które z pewnością wciąż można wsypać.

Jeśli jesteście ciekawi jak do tego doszło, to o sprawie pisaliśmy na bieżąco:

  1. TEKASHI 6IX9INE ZNOWU W SĄDZIE! MUSI UDOWODNIĆ, ŻE GO PORWANO
  2. “TEŻ BYM DONOSIŁ” – SCENA DISSUJE T-PAINA ZA WSPARCIE TEKASHIEGO
  3. “OBY GO ZGWAŁCILI” – UNCLE MURDA DISSUJE TEKASHIEGO!
  4. TEKASHI 6IX9INE WYJDZIE Z WIĘZIENIA JAKO 69-LATEK?
  5. 6IX9INE ZAOFEROWAŁ 50 TYSIĘCY DOLARÓW ZA MORDERSTWO? JEGO TEKSTY MAJĄ TO POTWIERDZAĆ
  6. 6IX9INE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ. WYJDZIE JUŻ ZA ROK?

fot. kadr z klipu „Cardi B – Press”, YouTube.com/CardiB

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Ameer Vann pokutuje. Jak wypada „Emmanuel”, nowy projekt byłego członka Brockhampton?

Ameer Vann został wyrzucony z Brockhampton w maju 2018 roku po tym, jak został oskarżony o przemoc emocjonalną wobec kobiet, zdrady, a także wykorzystywanie seksualne i seks z nieletnią. Nie dość, że grupa odwołała trwającą wtedy trasę koncertową i wróciła do domów, to pod znakiem zapytania stanął nie tylko ich zapowiadany następca trylogii, ale i cała działalność zespołu. Na szczęście chłopaki wydając "Iridiscence" oraz tegoroczny "Ginger", udowodnili, że nawet mimo braku jednego ze swoich najlepszych członków nieźle sobie radzą, i że wciąż pozostają najmocniejszym składem w grze. Nieobecność Ameera mocno jednak na nich wpłynęła, przede wszystkim dlatego, że częściowo przyjaźnili się jeszcze za czasów szkolnych. Rozstanie było więc podwójnie trudne, a Kevin Abstract rapował na swoim wydanym jeszcze w kwietniu "Arizona Baby":

Felieton,Hip Hop
Major i Matheo odpalili „Nitro”. Jak wypada projekt?

Przyznaję, że rzadko zdarza mi się pisać o pojedynczym numerze - chyba że źle, bo coś ewidentnie nie pykło. Tym razem jest wręcz odwrotnie, bo najnowszy singiel z płyty Majora SPZ z Matheo to naprawdę piękna retro-futurystyczna wizytówka duetu. A cały album wcale nie odstaje od szalonej koncepcji. Generyczne, ale mimo wszystko błyskotliwe wersy to podstawowa cecha stylu Majora, z którym dobrze splata się wokalna zajawka Matheo. Wydaje mi się, że funkcjonuje taka złota zasada, że jeśli solidny rap zrobi się po prostu najlepiej, jak jest to możliwe, to wyprzedzi każdą, nawet najbardziej nowatorską konkurencję. To ma kopać po łbie, wokal ma siedzieć na perkusji, a bas masować nerki.